Panie Zbigniewie doczekał się Pan. Przejście na Złocienieckiej w Drawsku będzie bezpieczniejsze

  • Napisał 
Panie Zbigniewie doczekał się Pan. Przejście na Złocienieckiej w Drawsku będzie bezpieczniejsze

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 10 programów inwestycji i 3 aneksy do programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to prawie 262 mln zł. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg i wzmocnieniem ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Prace obejmują przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i sygnalizacji świetlnej, a także budowę przepustów na drogach krajowych. Zadania te będą realizowane w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Część z nich jest już w realizacji.

W powiecie drawskim realizowana będzie jedna inwestycja - w Drawsku Pomorskim.

  • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Złocienieckiej w Drawsku Pomorskim w ciągu DK 20

W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 20 w Drawsku wybudowane zostaną: jedna wyspa spowalniająca, jeden azyl, dwa przejścia dla pieszych, jedna zatoka autobusowa, chodnik o długości 70 m, znak aktywny D-6 oraz kanały technologiczne.
Okres realizacji robót: 2020 r.

O to, aby ta część drogi była bezpieczniejsza zawzięcie walczył mieszkaniec Drawska Pomorskiego Zbigniew Bociański, który zorganizował akcję bezpieczny pieszy i walczył pisząc pisma i prośby do wielu instytucji.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto