Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czaplinek Dożynki gminne w Trzcińcu

  • Napisane przez  Magdalena Urlich
Czaplinek Dożynki gminne w Trzcińcu

7 września odbyły się Dożynki Gminne. W tym roku gospodarzem tego wydarzenia było sołectwo Trzciniec.

Święto plonów tradycyjnie rozpoczęła plenerowa msza dziękczynna, odprawiona obok pałacu
w Trzcińcu. Podczas mszy piękną oprawę muzyczną zapewniła Schola działająca przy parafii Św. Trójcy w Czaplinku.  Tam też poświęcono wieńce dożynkowe oraz chleb. Następnie korowód dożynkowy, poprowadzony przez Zespoły „Marianki” oraz „Jarzębina” przeszedł aleją parkową pod scenę na boisku. Na uczestników uroczystości czekała dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury pani Aleksandra Łuczyńska oraz konferansjer, pan Jan Sindrewicz.

Rozpoczęła się oficjalna część imprezy. Starostowie dożynek pani Małgorzata Flis i pan Dariusz Barna uroczyście przekazali włodarzom gminy chleb – symbol życia i efekt ciężkiej pracy rolników.

Następnie władze, radni i sołtysi gminy Czaplinek oraz przedstawiciele Starostwa Drawskiego przystąpili do tradycyjnego dzielenia się chlebem z uczestnikami święta.

Kolejnym punktem programu był polonez odtańczony przez, ubrane w piękne tradycyjne stroje, pracownice CzOK-u z instruktor tańca Dzidką Harańczyk na czele. W kolejnych parach można było podziwiać: burmistrza Czaplinka Marcina Naruszewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Czaplinku Michała Olejniczaka, zastępcę burmistrza Czaplinka Jarosława Tarnowskiego, radnego Powiatu Drawskiego Zbigniewa Dudora oraz Nadleśniczego Sośnicy Daniela Grodzińskiego.

Po polonezie prace rozpoczęła komisja konkursowa, która oceniała liczne w tym roku wieńce i stoiska poszczególnych sołectw. Wybór tych najpiękniejszych na pewno nie był łatwy. Bogato dekorowane cieszyły oczy odwiedzających, zaś gospodynie zachęcały do degustacji lokalnych przysmaków. Emocjonujące wyniki konkursów ogłosił na scenie burmistrz Marcin Naruszewicz. Oto one:

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

  • I miejsce – Broczyno
  • II miejsce – Kluczewo
  • III miejsce – Łąka

Konkurs na najpiękniejsze stoisko:

  • I miejsce – Łąka
  • II miejsce – Siemczyno
  • III miejsce - Machliny    

Zwycięskie sołectwa będą reprezentować gminę 14 września na Powiatowym Święcie Plonów w Wierzchowie.

Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy dobrze się bawili. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły seniorskie: „Marianki”, „Jarzębina”, „OdNowa” i „La bazuna” , a wieczorną zabawę pod gwiazdami połączoną z dyskoteką zainaugurował zespół disco-polo „Kris Talisman”.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom sołectwa Trzciniec z panią sołtys Anetą Groździej na czele. Włożyli oni bowiem mnóstwo wysiłku i czasu w piękne przygotowanie tegorocznego święta rolników
i wsi. Nie odbyło by się ono bez wsparcia Wiesława Psionki – dyrektora Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego ,,Dom młodzieży" im. św Jana Bosko w Trzcińcu, który udostępnił pałac oraz boisko.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej