Święto Wojsko Lądowych w Parku Chopina – zobacz relacje z obchodów w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Obchody Święta Wojsk Lądowych są nawiązaniem do rocznicy zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego nad wojskami imperium osmańskiego pod Wiedniem. Z tej okazji w dniu 12 września 2019r. zorganizowano uroczystości w drawskim Parku Chopina

Inicjatorem i głównym organizatorem było Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko  wspierane przez samorządy, instytucje i służby mundurowe.

Apel realizowany był z wojskowym ceremoniałem, podczas którego najważniejszym było wciągnięcie flagi wojsk lądowych na maszt i odegranie hymnu.  Jednym z akcentów uroczystości było uhonorowanie CSWL Drawsko medalem za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Po oficjalnym wystąpieniu dowódcy garnizonu płk. Marka GMURSKIEGO oraz przemówień przedstawicieli władz dowódca garnizonu Drawsko wręczył przedstawicielom pamiątkowe medale CSWL.

W dalszej kolejności  wystąpiła orkiestra wojskowa ze Szczecina, a za nią Młodzieżowa Orkiestra z Drawska Pomorskiego i zespoły artystyczne dzieci i młodzieży z placówek gminy Drawsko Pomorskie oraz Kalisza Pomorskiego. Na scenie prezentowali się także seniorzy i kluby sportowe.

Na terenach parku można było obejrzeć sprzęt wojskowy, jednostki Straży Pożarnej, Żandarmerii i Policji. Samorządy przygotowały stoiska promocyjne.

Nie zabrakło również pysznej wojskowej grochówki.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto