Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pożar w ośrodku w Czaplinku postawił na nogi ratowników powiatu drawskiego. Ewakuowano mieszkańców ośrodka

  • Napisane przez  OSP Czaplinek
Pożar w ośrodku w Czaplinku postawił na nogi ratowników powiatu drawskiego. Ewakuowano mieszkańców ośrodka

Niedziela, 8 września około godziny 11:50 strażacy zostali zadysponowani do pożaru Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Pławieńskiej w Czaplinku.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się w jednym z 5 pomieszczeń na poddaszu budynku, z okien wydobywa się gęsty, czarny dym. Opiekunowie ewakuowali 22 mieszkanki ośrodka na zewnątrz. Polecono wprowadzić do środka rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych z prądem wody.

Pomimo silnego zadymienia szybko udało się zlokalizować źródło pożaru i w miarę szybko go ugasić. Następnie pomieszczenia przewietrzono.

Podczas działań jedna z podopiecznych ośrodka źle się poczuła, niezwłocznie wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego na szczęście były to tylko nerwy.

W działaniach udział braly: 3 zastępy OSP Czaplinek, 2 zastępy OSP Złocieniec, 1 zastęp OSP Kluczewo, 1 zastęp OSP Machliny, 1 zastęp OSP Broczyno, 2 zastępy JRG Drawsko Pomorskie, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Policja oraz Straż Miejska.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej