Intermarche Drawsko


Kto wystartuje w Baja Poland - Orlando Terranova

  • Napisane przez  Fundacja Baja Poland
Fot. Fundacja Baja Poland Fot. Fundacja Baja Poland

(21.08.2019) Na trasie tegorocznej edycji ORLEN Baja Poland zobaczymy blisko 100 różnych pojazdów. Wśród nich nie zabraknie tych prowadzonych przez zawodników ze światowej czołówki rajdów terenowych. Na oesach w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i gminie Dobra ścigać się będzie m.in. Argentyńczyk Orlando Terranova, który jest liderem pucharu świata FIA w rajdach Baja.

Terranova rozpoczął profesjonalną karierę w wieku 18 lat od ścigania się na motocyklu. Zawodnik z ulokowanego u podnóża Andów miasta Mendoza szybko odnalazł się w enduro i sięgnął po cztery mistrzostwa kraju. Po kolejnych sukcesach w swoim regionie, Orlando postanowił sprawdzić swoje możliwości w Rajdzie Dakar. Niestety dwie pierwsze próby na motocyklu nie były udane i zabrakło go na mecie.

Po przeniesieniu imprezy do Ameryki Południowej, Terranova zamienił dwa koła na cztery, choć pierwszy start za kierownicą BMW również zakończył się przedwczesnym wycofaniem. Później Argentyńczyk zasiadał za kierownicą Mitsubishi, czy Toyoty, aż w sezonie 2013 powrócił do ekipy X-Raid i zajął piąte miejsce w Dakarze, wygrywając jeden z etapów. Rok później udało mu się powtórzyć ten wynik, jednak najlepszą formę, już za kierownicą Mini, Orlando prezentował w sezonie 2015. Terranova wygrał wówczas cztery etapy Dakaru, jednak w osiągnięciu dobrego wyniku przeszkodziło mu dachowanie na jednym z odcinków. Co prawda Argentyńczyk zdołał dojechać do mety, jednak dopiero na 18. miejscu.

Podczas ORLEN Baja Poland Terranova będzie jednym z faworytów, ponieważ to właśnie Argentyńczyk jest liderem pucharu świata w rajdach Baja. Zwycięzca trzech poprzednich rund, pilotowany przez Bernardo Graue, zasiądzie za kierownicą takiego samego samochodu jak Krzysztof Hołowczyc czy Kuba Przygoński, czyli MINI John Cooper Works Rally. Jego głównymi rywalami będą nie tylko Polacy, ale również Władimir Wasiliew (Toyota Hilux Overdrive), który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji tracąc 10 punktów. Zeszłoroczny zdobywca pucharu świata, Kuba Przygoński, zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto