Z wiatrówki postrzelił kobietę - policja już go zatrzymała - relacja video

  • Napisane przez  DSI
Z wiatrówki postrzelił kobietę - policja już go zatrzymała - relacja video

W dniu dzisiejszym, 10 sierpnia, około godz. 8 w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Starsza kobieta, która szła parkową alejką została postrzelona w szyję. Kobieta mimo odniesionej rany zdołała zadzwonić do najbliższych, a ci powiadomili patrol straży miejskiej.

Funkcjonariusz Straży Miejskiej patrolował akurat teren w pobliżu Parku Chopina i udał się pilnie we wskazane miejsce. W chwili dojazdu zauważył ranną kobietę i uciekających trzech młodych mężczyzn. Mężczyźni uciekali z parku w kierunku ul. Pocztowej. Niestety nie udało się ich zatrzymać w bezpośrednim pościgu. Jednocześnie powiadomiona została policja. Aby nie tracić zbędnego czasu, ranna kobieta została przewieziona przez strażnika na SOR do drawskiego szpitala. A następnie kobieta przewieziona została do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Drawscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi przez kolejne godziny prowadzili działania zmierzające do ustalenia sprawców tego zdarzenia.

Przeanalizowano nagrania monitoringu, a także prowadzono inne działania operacyjne. Bardzo szybko wytypowano potencjalnego sprawcę zdarzenia. Jak udało nam się ustalić zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy ściśle współpracowali w zakresie zatrzymania sprawcy. Po zauważaniu w jednym z punktów na terenie miasta młodego mężczyzny -  teren ten został zabezpieczony tak, aby mężczyzna nie mógł uciec funkcjonariuszom. Ostatecznie w wyniku prowadzenia działań operacyjnych potencjalny sprawca został zatrzymany na deptaku przy ul. Sikorskiego. W chwili zatrzymania nie stawiał oporu i był wyraźnie zaskoczony.

Po zatrzymaniu przewieziony został do drawskiej komendy celem przeprowadzenia czynności śledczych. Na terenie Parku Chopina trwały również czynności. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić po zatrzymaniu sprawca przyznał się do oddania strzału i wskazał miejsce gdzie została ukryta broń. Policjanci odnaleźli broń nad brzegiem rzeki Drawa w sąsiedztwie jednej z alejek parkowych. W pobliżu były również rozbite butelki do których wcześniej oddawane były prawdopodobnie strzały z broni, którą posługiwał się nastolatek.  

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto