Futbolowe derby mundurowe

  • Napisane przez  kpt. Ewelina Mężydło
zdjęcia: kpt. Ewelina Mężydło zdjęcia: kpt. Ewelina Mężydło

W dzień wyjątkowo pięknej w ostatnim okresie pogody,  3 sierpnia, na stadionie miejskim w Złocieńcu rozegrały się mundurowe derby.

Wedle przyjętej od kilku lat tradycji naprzeciwko siebie stanęli żołnierze z 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów ze Złocieńca i funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego z Wierzchowa. Piłka nożna to kolejny front, na którym w ostatnim czasie walczyli ‘’zieloni’’ versus  ‘’stalowi’’. Przypomnijmy, że zaprzyjaźnione formacje, w czerwcu tego roku rywalizowały w  ogólnopolskim turnieju smoczych łodzi.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich minutach, kiedy to decydującą o zwycięstwie 3:2 bramkę strzelili ‘’zieloni’’. Gratulujemy!

Spotkanie przebiegało w po wielokroć gorącej atmosferze-gorący doping rodzin słychać było z trybun, gorąca była atmosfera na boisku i ławce rezerwowych, wyjątkowo gorąca była również aura.

Z nieba lał się wyjątkowy żar-za wytrwałość w takich okolicznościach pogody gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom. Każdy z nich może czuć się wygrany-walka toczyła się bowiem zarówno z przeciwnikiem jak i z własnymi słabościami. Wszyscy panowie, jak na prawdziwych wojowników przystało, godnie i do końca reprezentowali swoje drużyny. Zawodnikom towarzyszyły rodziny. Po meczowych emocjach wszyscy udali się na piknik przy grillu i grochówce. Nie zabrakło ulubionych przysmaków najmłodszych kibiców.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto