Intermarche Drawsko


Aktywny czas nad wodą

  • Napisane przez  Urszula Bolewicz
Aktywny czas nad wodą

Czas wakacji jest dobrą okazją do zadbania o ruch i aktywny wypoczynek. Jak co roku stowarzyszenie „FILAR” w Drawsku Pomorskim wspiera swoich podopiecznych i wspólnie z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy- Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim  organizuje letnie atrakcje, które jednocześnie są doskonałą formą aktywizacji i rehabilitacji społecznej i ruchowej.

Staramy się organizować  szereg działań sportowych i rekreacyjnych, dostosowanych  do możliwości psychoruchowych,  potrzeb i zainteresowań osób z niepełnosprawnością. Najchętniej wybieramy marsze z kijkami, kajaki, biwakujemy nad jeziorem - mówi Urszula Bolewicz, Prezes stowarzyszenia „FILAR”. Kultura fizyczna  jest bardzo ważna dla zapobiegania i ograniczania  skutków niepełnosprawności- dodaje Joanna Orzepowska, Kierownik PDDS- OR-K w Drawsku Pomorskim- taka profilaktyka, nastawiona na  promocję aktywności fizycznej, radzenie sobie ze stresem, po prostu zdrowy styl życia pomaga naszym podopiecznym niejednokrotnie w zahamowaniu postępu choroby oraz ograniczeniu powikłań.

                       

I tak stałym  punktem letniego odpoczynku jest dwudniowy biwak nad jeziorem. W tym roku wybrano jezioro Okra, gdzie w stanicy Skiff- SLALOM podopieczni mogli popływać kajakami,  pograć w gry zespołowe oraz wspólnie pośpiewać przy ognisku. Odbył się również duży ( 15 kajaków), czterogodzinny spływ rzeką Drawą. Odcinek Rzęśnica- Drawsko, jest  bezpieczny i spokojny, czas spędzony na wodzie był niesamowitym treningiem komunikacji, sprawności fizycznej, asertywności i odporności na stres. Spływ był również okazją do pokazania piękna naszego regionu i rzeki Drawy. Przed podopiecznymi jeszcze intensywny rajd rowerowy, przygotowują się również do zawodów sportowych w Nordic Walkingu ( we wrześniu planowane są dwa wyjazdy, na VII MISTRZOSTWA POLSKI w Europejskiej Stolicy Nordic Walking w Barlinku i Mistrzostwa Powiatu w Marszu Nordic Walking Osób Niepełnosprawnych w Czaplinku). 

Realizowane przez stowarzyszenie "FILAR" zadania publiczne dofinansowane zostały przez Burmistrza Drawska Pomorskiego oraz Powiat Drawski.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto