Drawsko Pomorskie: Pociągi jechały wprost na siebie na jednym torze.

  • Napisane przez  DSI
Drawsko Pomorskie: Pociągi jechały wprost na siebie na jednym torze.

Jak poinformował nas jeden z czytelników 29 lipca w godzinach popołudniowych doszło do incydentu na szlaku kolejowym pomiędzy stacją Złocieniec, a Drawsko. Jak przekazał czytelnik pociągi znalazły się na tym samym torze i jechały wprost na siebie.
W związku z trzymaną informacją wysłaliśmy zapytanie do rzecznika prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosława Siemienieca
Rzecznik potwierdził informację o incydencie – z przekazanej informacji wynika, że o godz. 17:14 miedzy stacją Złocieniec, a Jankowo Pomorskie pociąg Przewozy Regionalne Sp. z o.o. relacji Szczecinek - Szczecin Główny znalazł się na torze, po którym jechał pociąg techniczny ze stacji Szczecin Dąbie do Złocieńca. Wykorzystane zostały obowiązujące procedury bezpieczeństwa. Pociągi zostały zatrzymane w odległości około 700 metrów. Maszynista pociągu Przewozy Regionalne użył sygnału RADIOSTOP. Nie było bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa.


Jak informuje rzecznik - pracownicy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi, posiadali niezbędne przygotowanie do pracy oraz szkolenia. Zarządca infrastruktury wykorzystuje wszystkie możliwości by personel był właściwie przygotowany do pełnienia obowiązków. Poza egzaminem wymaganym przed rozpoczęciem pracy na odpowiednim stanowisku, są dodatkowe szkolenia okresowe i pouczenia w miejscu pracy.
Ze względu na incydent wprowadzona była komunikacja autobusowa za 2 pociągi. Informacje o zmianach były przekazywane pasażerom.
Według informacji jakie do nas docierają zarówno w Złocieńcu jak i Jankowie pracują członkowie komisji powypadkowej wraz z pracownikami Urzędu Transportu Kolejowego.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto