Siłowniki pneumatyczne – do czego są używane?

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Siłowniki pneumatyczne – do czego są używane?

Siłowniki pneumatyczne to zwykle dość niewielkie urządzenia, które wbrew pozorom są niezwykle przydatne oraz funkcjonalne. Chociaż możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, są powszechnie stosowane w przemyśle. Co więcej, znajdziemy je także w naszym najbliższym otoczeniu, gdzie niejednokrotnie wyręczają nas w pracy.

Siłowniki pneumatyczne – rodzaje

Siłowniki pneumatyczne możemy podzielić na trzy rodzaje (oprócz mieszanych). Wyróżniamy więc siłowniki hydrauliczne, elektryczne oraz pneumatyczne. Te ostatnie mają nieskomplikowaną budowę, a ich działanie jest również dość proste. Warto także wspomnieć, że jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj siłowników, który nieustannie podlega unowocześnieniom. Siłowniki pneumatyczne także możemy podzielić na kilka różnych rodzajów, np. według rodzaju ruchu roboczego (liniowe, krzywoliniowe, jak również kątowe), według rodzaju użytego elementu roboczego (tłokowe, membranowe i mieszkowe), a także według występowania tłoczyska.

Siłowniki pneumatyczne – do czego są używane

Ogromny wybór siłowników pneumatycznych znajdziesz w sklepie Akcesoria CNC pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/969-pneumatyka/silowniki-pneumatyczne

Siłowniki pneumatyczne – plusy

Siłowniki pneumatyczne bez wątpienia mają mnóstwo zalet. Dzięki temu są bardzo popularne i chętnie wykorzystywane w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Ich ogromnym plusem jest fakt, że wprowadzają w ruch sprzęty, których nie da się poruszyć siłą ludzkich mięśni. Oprócz tego wprawiają w ruch urządzenia, wymagające regularnego oraz jednostajnego ruchu. Za kolejną zaletę siłowników pneumatycznych można uznać fakt, że ich obsługa jest banalnie prosta, a budowa naprawdę mało skomplikowana. Ich czynnik napędzający to sprężone powietrze, do którego dostęp jest naprawdę powszechny, dlatego są zdecydowanie częściej używane niż siłowniki elektryczne.

Należy także wspomnieć o tym, że siłowniki pneumatyczne bez problemu pracują nawet w bardzo trudnych warunkach, np. w bardzo wysokich oraz niskich temperaturach. To urządzenia w 100% bezpieczne oraz neutralne dla środowiska. Ostatnim, ale bardzo ważnym plusem siłowników pneumatycznych jest możliwość wykonania ich na zamówienie. Dzięki temu istnieje szansa na indywidualne dopasowanie komponentów do swoich własnych potrzeb.

Siłowniki pneumatyczne – zastosowanie

Siłowniki pneumatyczne są powszechnie stosowane w przedsiębiorstwach produkcyjnych – najczęściej w firmach zajmujących się przemysłem. Znajdziemy je m.in. w prasach, na liniach do pakowania, a także na liniach produkcyjnych. Co ciekawe, są również używane przez służby ratunkowe. Występują np. w przecinakach, rozwierakach (do otwierania drzwi w samochodach osobowych, a także do ponoszenia i opuszczania platform wyładunkowych w samochodach ciężarowych). Siłowniki pneumatyczne są także częścią automatycznie zamykanych bram wjazdowych.

Siłowniki pneumatyczne – do czego są używane

Elementy pneumatyki przemysłowej kupisz w sklepie Akcesoria CNC.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto