Kamienne blaty kuchenne - odpowiedni wybór i pielęgnacja

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Kamienne blaty kuchenne - odpowiedni wybór i pielęgnacja

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Ponieważ spędzamy tam bardzo dużo czasu powinna być ona nie tylko w pełni funkcjonalna, ale odpowiadać nam pod względem wizualnym. Do jednych z istotniejszych elementów, które wpłynąć mogą na jej charakter są blaty kuchenne. Jeśli chcesz, aby były one nie tylko niezwykle atrakcyjne wizualnie, ale też trwałe, solidne i łatwe w utrzymaniu (także w czystości) zwróć uwagę na blaty wykonane z kamienia.

Blaty kuchenne z kamienia – jaki materiał wybrać?

Do najbardziej polecanych kamieni, z których wykonane mogą być blaty kuchenne zalicza się granit, porfir i bazalt, a także trawertyn i różnego rodzaju marmury, lecz w ich przypadku konieczne może być dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed zabrudzeniami i nasiąkaniem dużą ilością wody. To jednak nie wszystko, do wyboru jest bowiem łącznie ponad 500 rodzajów granitów, marmurów i piaskowców – każdy powinien więc znaleźć cos odpowiedniego dla siebie. Wybór właściwego kamienia, z którego wykonane zostaną nasze blaty kuchenne to nie wszystko, bowiem mogą one być także wykończone na kilka różnych sposobów. Do niedawna najpopularniejszym z nich było wykończenie polerowane, głównie dlatego, że bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości, jednak trendy te powoli się zmieniają. Obecnie równie często wybierane są blaty, których powierzchnia jest szczotkowana (co doskonale komponuje się z wnętrzami urządzonymi w stylu klasycystycznym), matowa, surowa czy nawet lekko chropowata. Nadają one wnętrzom wyjątkowego charakteru, doskonale pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, awangardowym, rustykalnym czy minimalistycznym. Przy wyborze kamienia warto wybrać profesjonalny zakład marmury.pl, który jest gwarancją wysokiej jakości produktu. Bez względu na wybór kamienia, jak i wykończenia efekt zastosowania blatów z kamienia powinien nadać kuchni niezwykłego i eleganckiego charakteru.

Jak utrzymać w czystości kuchenne blaty?

Kuchenne blaty wykonane z kamienia są niezwykłe trwałe i wytrzymałe, jednak także w ich wypadku konieczne jest dodatkowe uodpornienie ich na różnego rodzaju plamy, które mogą być trudne do usunięcia. W tym celu powinno się zabezpieczyć je odpowiednimi impregnatami, które dodatkowo ułatwią zachowanie powierzchni w czystości i usuwanie plam.
Zwykle do utrzymania kamiennych powierzchni w należytej czystości wystarczy woda. Łagodnego detergentu (koniecznie z grupy środków przeznaczonych do pielęgnacji kamienia) użyć można w przypadku, gdy blat zabrudzony został tłuszczem.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto