Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

„Kaliszfornia” - filmowy weekend w Kaliszu Pomorskim

 • Napisane przez  Aneta Olszacka
„Kaliszfornia” - filmowy weekend w Kaliszu Pomorskim

Minął  I Kaliski Festiwal Filmowy KALISZFORNIA. Było to spotkanie twórców i miłośników filmów niezależnych. To trzy głównie filmowe dni gdzie uczestnicy i mieszkańcy mogli obejrzeć filmy o różnej tematyce nadesłane w 3 kategoriach konkursowych: Dojrzała Kaliszfornia, Młoda Kaliszfornia i Szorty Kaliszfornia. Do udziału w konkursie zakwalifikowano 56 filmów. Na uczestników czekały  otwarte warsztaty filmowe z zaproszonymi jurorami m.in. na temat współczesnej popkultury, postprodukcji filmowej, fenomenu przekazu obrazkowego, pracy  z aktorem oraz narracji filmowej i kadrowaniu obrazu. To była również przestrzeń do wspólnej dyskusji na temat kina niezależnego oraz konsultacji indywidualnych poszczególnych uczestników. Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział  w proponowanych warsztatach i podkreślali, że możliwość spotkania się z twórcami, otwarte warsztaty, dyskusje na temat filmu to jest coś, co wyróżnia „Kaliszfornię” wśród innych festiwali filmowych.

W ramach Festiwalu zorganizowano również inne atrakcje kulturalne.   W pierwszym dniu na rozpoczęcia festiwalu zagrał zespół ZIEWA - młody, bardzo zdolny duet wokalno-muzyczny z trójmiasta, których propozycja muzyczna zachwyciła osoby w różnym wieku.  W drugim dniu Festiwalu swoje umiejętności aktorskie przedstawiła jurorka – Agnieszka Kołodyńska, która nie tylko rozbawiła, ale  także wchodziła w interakcje z publicznością. Ten dzień zakończyliśmy tanecznie z DJem Kamykiem, który przypomniał m.in. znane przeboje z filmów. W niedzielne popołudnie na zakończenie Festiwalu powitaliśmy lato z muzyką żeglarską.  

Z pewnością  proponowane festiwalowe przedsięwzięcia oraz ilość bardzo ciekawych filmów była ogromnym wyzwaniem dla widzów, a w szczególności  jurorów. Zarówno osoby, które przyjechały z wizytą do Kalisza Pomorskiego, jak i nasi mieszkańcy  mogli wybrać te części festiwalu, które im najbardziej odpowiadały i spędzić z nami wspaniały czas.

Podczas podsumowania I Kaliskiego Festiwalu Filmowego „Kaliszfornia” ogłoszony został werdykt jury, który przedstawia się następująco:

W KATEGORII: DOJRZAŁA KALISZFORNIA

NAGRODĘ otrzymuje:

 • - Marta  Skiba  za film „Pod niebem”

WYRÓŻNIENIE JURORÓW OTRZYMUJĄ:

 • - Aleksandra Skorupa za film „Pierwszy września”
 • - Jan Bujnowski za film „Wehikuł czasu”

W KATEGORII: MŁODA  KALISZFORNIA

NAGRODĘ otrzymuje:

 • - Daniel Le Hai  za film „Odyseusz”

WYRÓŻNIENIE JURORÓW OTRZYMUJĄ:

 • - Jan Dudek za film „The tell – Tale heart”
 • - Kamil Sikora  za film  „Life is not a journey”

W KATEGORII: SZORTY KALISZFORNIA

NAGRODĘ otrzymuje:

 • Anna Beata Barańska  za film  „Ból!”

WYRÓŻNIENIE JURORÓW OTRZYMUJE:

 • - Kamil Janko  za film  „RED DREAM”
 • - Klaudia Sikora, Klaudia Budzińska  za film „Smerfy - przygody na niebiesko”

Wszystkim laureatom składamy gratulacje! Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ma w planach pokaz filmów nagrodzonych i wyróżnionych na I edycji „Kaliszforni”.

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej