Mistrzostwa w chodzeniu po rzekach

 • Napisane przez  Mariusz Kiezik
Mistrzostwa w chodzeniu po rzekach

16 czerwca 2019 odbyła się dziewiąta edycja Mistrzostw w chodzeniu po Drawie - marszu przeprawowego przez rzekę, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W tym roku wyjątkowo mistrzostwa odbyły się na rzece Węgorza.

Pogoda na przeprawę była wręcz wymarzona. W tym roku uczestnicy spotkali się przy leśniczówce w Ginawie. Tam nastąpiła krótka odprawa, a każdy zawodnik otrzymał kartę zadań. Na uczestników czekały przeróżne wyzwania. Nie zabrakło także przejścia przez nurt rzeczny, zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, czy przepłynięcia kajakiem na czas. Na trasie należało także zlokalizować kody, które tworzyły hasła – nazwy pasm górskich w Rumunii.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

 1. Krystian Budziszewski- 48.500 pkt
 2. Błażej Kondraciuk- 48.000 pkt
 3. Patryk Nagórski- 48.000 pkt
 4. Marcin Wardęga- 47.500 pkt
 5. Elżbieta Krasucka- 47.000 pkt
 6. Michał Krasucki- 47.000 pkt
 7. Eryk Krasucki- 47.000 pkt

Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego wśród wszystkich uczestników rozlosowano dziesięć nagród, które wręczył wicestarosta Powiatu Drawskiego Mariusz Nagórski. Były to akcesoria turystyczne. Imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Bartosz Bolewicz, Norbert  Zbróg, oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Krzysztofa Radziusza. Kajaki dostarczyła firma Lubiekajaki.pl z Gudowa. 

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
  Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto