Za co kochamy osiedlowe sklepy?

  • Napisane przez  Artykuł zewnęrzny
Za co kochamy osiedlowe sklepy?

Mówi się, że w małych sklepach znajdziemy wszystko, i sporo w tym prawdy. Oferta małych punktów jest bardzo szeroka, wszystko po to, by zadowolić i przyciągnąć klientów. Pomaga to stawić czoła hipermarketom i sprawia, że sklepy te mają rzeszę stałych klientów.

Gdy kilkanaście lat temu w miastach zaczęło pojawiać się coraz więcej hipermarketów, zaistniała obawa, że osiedlowe sklepiki nie wytrzymają konkurencji i zbankrutują. Tak się na szczęście nie stało. Zapewne duża zasługa w tym, że właściciele takich punktów oraz sieci sklepów ulepszają wciąż swoją ofertę i pilnują, by była aktualna. Przykładem jest chociażby to, że znajdziemy tu np. doładowanie PlayStation Store, które zyskały niedawno dużą popularność.

Świeża żywność

Klienci od sklepów oczekują przede wszystkim świeżej żywności, braku kolejek i oczywiście, jak wszędzie – promocji. I niewątpliwie to znajdują, bowiem sprzedawcy dbają, by oferowane artykuły były najwyższej jakości. I mimo że bywają droższe niż w hipermarketach, to w większości wygrywają jakością, a to docenia coraz więcej osób.

Wszystko na miejscu

Mniejsze sklepy znajdują się zazwyczaj blisko miejsca zamieszkania – a to już duży plus. Do tego znajdziemy w nich bardzo dużo produktów i usług. Kupimy i artykuły spożywcze, i przemysłowe, a do tego bardzo często możemy skorzystać z kolektury Lotto i kupić los czy zdrapkę.

Znajdziemy w nich także doładowania do telefonu albo takie nowinki jak doładowanie Netflix (coś dla miłośników filmów i seriali), doładowanie PlayStation Store (dla fanów gier) i wiele innych. Doładowania do telefonów wszystkich krajowych operatorów to już standard. Plusem jest w sklepach jest też fakt, że jeśli np. kupimy doładowanie PSN i nie jesteśmy pewni, jak go użyć, to sprzedawcy prawie zawsze pomogą i cierpliwie wszystko wytłumaczą. To samo dotyczy innych produktów, pewnie wiele osób widziało, jak pracownik sklepu pomaga doładować telefon starszej osobie, dla której było to zbyt skomplikowane.

Co jeszcze powinno być w osiedlowym sklepie?

Odpowiedź jest prosta – świeże pieczywo. I tak też jest. Z rana przechodząc obok osiedlowego sklepiku czuć zapach często gorących jeszcze bułek czy chleba. Aż trudno przejść obojętnie. I klienci to lubią i doceniają. W wielu sklepach znajdziemy też świeże ciasta i ciasteczka – idealne np. do porannej kawy. W niektórych punktach np. w Żabkach można też kupić kanapkę, sałatkę, gorącą czekoladę, kawę czy herbatę oraz hot doga bądź zapiekankę. Doskonała opcja dla zabieganych, którzy nie zdążyli w domu zjeść śniadania, a tym bardziej nie mają czasu na wizytę w restauracji.

Reasumując, sklepy spożywcze posiadają wszystko, czego na co dzień nam potrzeba – i żywność, i słodycze, i chemię gospodarczą, a także doładowanie PlayStation Store, kolekturę Lotto czy doładowanie do telefonu. Dzięki temu możemy podczas szybkich zakupów nabyć wszystko, czego tylko potrzebujemy z pewnością najwyższej jakości produktów i miłej obsługi.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto