Posadzili drzewa dzieci w Dzień Dziecka

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Posadzili drzewa dzieci w Dzień Dziecka

W sobotę 1 czerwca (Dzień dziecka) w Złocieńcu odbył się finał akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. W akcji wzięło udział 15 rodzin wraz ze swoimi pociechami, niektóre z nich bardzo starały się pomagać rodzicom w sadzeniu drzew. Lipy zostały posadzone przy ścieżce rowerowej, za Rezydencją Stary Dworzec w miejscowości Cieszyno.
Uroczystość rozpoczął Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Złocieniec Pan Przemysław Krupa, po powitaniu zaproszonych gości oraz rodziców z dziećmi przedstawił ideę akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Następnie głos zabrała Wiceminister Środowiska Pani Małgorzata Golińska, która w kilku słowach przedstawiła historię powstania projektu.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewien Polak mieszkający w szwajcarskiej Lozannie zainteresował pomysłem Ministerstwo Środowiska i udało się, pilotażowy projekt realizowany jest we wszystkich nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, w tym także w Nadleśnictwie Złocieniec przy współpracy z Gminą Złocieniec. Na koniec głos zabrał Krzysztof Zacharzewski Burmistrz Złocieńca, przytaczając historię drzewa, które posadził w dzieciństwie i które rośnie do dzisiaj.
Tym krótkim wstępem rozpoczęliśmy akcję sadzenia pamiątkowych lip, które będą rosły razem z dziećmi. Idea sadzenia drzewek ma na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski, w tym 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Symbolem pamięci będą drzewa, sadzone przez rodziców, którym w ubiegłym roku urodziło się dziecko. Każda rodzina sadziła swoje drzewo indywidualnie. Po wsadzeniu sadzonki rodziny otrzymały z rąk wiceminister środowiska pamiątkowy certyfikat, a burmistrz wraz z zastępcą nadleśniczego wręczali drobne upominki dla maluchów. Na zakończenie akcji na wszystkich uczestników czekał pyszny tort, którego smak docenili także najmłodsi. Każde drzewko otrzymało także tabliczkę z imieniem dziecka oraz datą jego urodzin.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto