System klucza centralnego udogodnieniem w branży turystycznej i szkolnej

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
System klucza centralnego udogodnieniem w branży turystycznej i szkolnej

Branża hotelarska rozwija się coraz prędzej. Ludzie są coraz bogatsi i chętnie poznają odległe rejony globu. Zastosowanie systemu klucza centralnego jest znaczącym udogodnieniem ze względu na duży komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Zastosowanie w hotelach

System klucza centralnego to szczególnie cenne rozwiązanie dla dużych hoteli, gdzie bardzo ważne jest sprawne administrowanie kluczami do pomieszczeń.
Umożliwia to sprawne uzyskanie dostępu do sieci miejsc np. w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. Rozwiązanie to przyczynia się do uzyskania cennego czasu, który w przypadku ewakuacji jest bardzo ważny. Wszystko za sprawą możliwości otworzenia pomieszczeń tylko jednym kluczem.
Odpowiednio stworzona sieć dostępu umożliwia również poprawienie komfortu przybyłych gości za sprawą nadania im dostępu np. do bramy wjazdowej, wejścia do obiektu, pokoju, saun, basenów i innych udogodnień przy użyciu jednego klucza.
System klucza centralnego jest również chroniony przed skopiowaniem. Nie ma więc ryzyka kradzieży przy pomocy posłużenia się kopią klucza.


Uprawniony do kopiowania kluczy jest tylko właściciel systemu, który dysponuje odpowiednią kartą bezpieczeństwa. Może on także nadawać użytkownikom systemu uprawnienia do określonych przez niego pomieszczeń. W tej sytuacji właściciel zwykle posiada klucz generalny, zdolny do otworzenia każdego zamka. Przy wdrażaniu tego typu rozwiązań niezbędna jest pomoc profesjonalistów z takich firm jak systemdkp.pl.


Zastosowanie w akademikach

W ostatnich latach szkolnictwo również rozwija się bardzo prężnie. W dzisiejszych czasach każdy chce mieć wyższe wykształcenie. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa w pomieszczeniach szkolnych oraz akademikach.
Nadanie odpowiednich uprawnień dozorcom akademików umożliwia np. utworzenie klucza, który otwiera wszystkie pomieszczenia na danym piętrze. Wtedy przeprowadzenie ewakuacji jest znacznie szybsze. Dostęp do pokojów jest także bardzo istotny w przypadku np. omdleń, utraty przytomności użytkownika.
Zastosowanie systemu klucza centralnego w akademikach daje możliwość udostępnienia lokatorom kilku pomieszczeń przy użyciu tylko jednego klucza np. pokój, jadalnia, świetlica. Dodatkowo przekłada się to korzystnie na oszczędności. Gubienie kluczy jest zjawiskiem dość powszechnym. W takim wypadku nie jest konieczna wymiana wszystkich zamków. Wystarczy proste przekodowanie wkładek.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto