Jubileuszowa XV edycja Rajdu Bobra

  • Napisane przez  Mariusz Kiezik
Jedno z zadań na trasie Jedno z zadań na trasie

W niedzielę 19 maja odbyła się jubileuszowa XV edycja Rajdu Bobra – turystycznego rajdu nawigacyjnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.
Tego dnia dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory uczestników. Ponad siedemdziesiąt osób stawiło się o godz. 9.00 na parkingu przy budynku starostwa. Po otrzymaniu notatek nawigacyjnych (roadbooków) i krótkiej odprawie wyruszyli w trasę, która w tym roku wiodła głównie przez bezdroża powiatu drawskiego, stargardzkiego oraz łobeskiego.



Po drodze uczestnicy mieli do wykonania zadania, które polegały m.in. na zrobieniu „selfików” na tle numerów specjalnych punktów kontrolnych umieszczonych w różnych, czasem mało dostępnych miejscach. Niektóre z nich przysporzyły uczestnikom trudności, jednak rajdowcy nie poddawali się i konsekwentnie zdobywali kolejne punkty. Każda załoga otrzymała również zestaw zdjęć przedstawiających obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść na kartę rajdu. Najwięcej radości i frajdy sprawiły uczestnikom zadania sprawnościowe, przejście nad rzeką po moście linowym, marszobieg oraz zadania medyczne. Niektórzy uczestnicy po wykonaniu zadania wyszli całkowicie mokrzy, co nie zepsuło nikomu humoru, ani dobrej zabawy.

Na koniec odbyło się liczenie punktów. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody. Impreza zakończyła się w Gudowie wspólnym ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto