Drawa II liderem okręgówki po meczu z Hubertusem Biały Bór

• Napisane przez  Tomasz Walkiewicz

W piękne sobotnie popołudnie 19 kwietnia przy licznie zgromadzonej na trybunach publiczności rozegrany został mecz na szczycie regionalnej ligi okręgowej pomiędzy drugą w tabeli Drawą II Drawsko a zajmującym trzecie miejsce Hubertusem Biały Bór. Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania niezwykle zmobilizowane, Początkowe minuty to głównie "badanie" się między obiema drużynami. Początkowo walka toczyła się głównie w środkowej części boiska. Płynniej swoje akcje rozgrywała drużyna Hubertusu, Drawa natomiast szukała swoich szans w kontratakach. Mecz nabrał rumieńców około 25 minuty, kiedy to błąd drawskiej defensywy wykorzystuje napastnik z Białego Boru i strzałem obok bramkarza daje prowadzenie Hubertusowi. Mimo otwartej gry z obu stron do przerwy wynik nie uległ już zmianie i zanosiło się w Drawsku na sporą niespodziankę.15 minutowa przerwa i burzliwa rozmowa w szatni Drawy sprawiła że na drugą połowę wyszedł już inny zespół grający ładny dla oka a przede wszystkim skuteczny futbol.

W 52 min Maciej Kwiatkowski wpadł w pole karne i idealnie obsłużył Witonia, który precyzyjnym strzałem dał Drawie upragniony remis! Minęło może 5 min a mieliśmy już 2-1 dla Drawy. Błąd obrońcy, który zbyt lekko podał piłkę do bramkarza wykorzystał grający trener Drawy Kwiatkowski.

Bramka ta podłamuje dobrze do tej pory grającą drużynę Hubertusu i od tego momentu na boisku niepodzielnie rządziła już ekipa z Drawy czego efektem były kolejne 2 bramki strzelone przez Witonia po asystach Walkiewicza i Banego.

Podsumowując mecz trzeba zauważyć dwie rożne połowy- pierwszą, która przebiegła pod lekkie dyktando ekipy z Białego Boru i drugą, w której to na boisku niepodzielnie panowała już Drawa, i taką Drawe jak tą z drugiej połowy chcemy oglądać w każdym spotkaniu.

Wyśmienita pogoda, promocja drużyny i dobra organizacja wydarzenia sprawiły, że na trybunach komplet – 250 osób !

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pomorskiego, Tomaszowi Jasykowi, Michałowi Chojnackiemu oraz Waldemarowi Golcowi.