Dwa pożary: w Czaplinku i w Sikorach.

  • Napisane przez  OSP Czaplinek
OSP Czaplinek OSP Czaplinek

8 maja około godziny 17:00 jednostka strażacy zostali zadysponowani do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Sikory.

Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że ogniem objęte zostało całe poddasze mieszkalne.

Z rozpoznania wynikało, że wszyscy mieszkańcy opuścili budynek i przebywali w bezpiecznym miejscu.

Polecono rozwinąć linię gaśnicze w natarciu z zewnątrz na palący się budynek. Dodatkowo polecono wprowadzić rotę w aparatach ODO celem bezpośredniego natarcia na źródło ognia.

W działaniach brały udział 3 x OSP Czaplinek, 1 x OSP Kluczewo, 1 x OSP Czarne Wielkie, 2 x PSP Drawsko Pomorskie, Policja oraz Straż Miejska.

Dwa pożary: w Czaplinku  i w Sikorach.

W trakcie dogaszania budynku w miejscowości Sikory dyżurny Stanowiska Kierowania w Drawsku Pomorskim dostał kolejne zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Czaplinek.

Zastępy z Czaplinka oraz Drawska Pomorskiego zostały niezwłocznie prze dysponowane na miejsce nowego zdarzenia. Z powodu szeregowej zabudowy i dużego zagrożenia rozprzestrzenianiem się pożaru dyżurny dodatkowo zadysponował jednostkę OSP Złocieniec oraz OSP Broczyno.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, iż jest to pożar kominowy.

Polecono wygasić w piecu i za pomocą gaśnicy proszkowej stłumić pożar.

W działaniach brały udział 3 x OSP Czaplinek, 2 x OSP Złocieniec, 1 x OSP Broczyno, 1 x PSP Drawsko Pomorskie, Policja oraz Straż Miejska.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto