Reklamy mobilne – jak do nich podejść?

 • Napisane przez  Artykuł Zewnętrzny
Reklamy mobilne – jak do nich podejść?

Reklamy mobilne, czyli przeznaczone do prezentacji na smartfonach, mogą mieć różne formy. Co warto o nich wiedzieć i jak zacząć reklamować się mobilnie?

Ze smartfonów korzystamy na co dzień – czasami jeszcze częściej niż z komputerów. Smartfon to małe centrum mobilnego dowodzenia, które pozwala nie tylko na wykonywanie telefonów, wysyłanie wiadomości czy robienie zdjęć, ale również na korzystanie z internetu.

Smartfony to także doskonałe miejsce do prezentacji reklamy, dlatego dzisiaj korzysta z nich wielu reklamodawców, którzy pragną przyciągnąć do siebie nowych klientów oraz zatrzymać tych, którzy już wybrali ich ofertę.

Jak podejść do reklam mobilnych, aby osiągnąć sukces?

Reklama mobilna – czyli jaka?

Głównym obszarem działania reklam mobilnych są smartfony, ale również przekaz może być prezentowany na tabletach i innych typach urządzeń mobilnych wykorzystujących usługi telekomunikacyjne.

Reklama mobilna może mieć różne typy, co także przekłada się na jej sposób prezentacji, skuteczność oraz na cenę prowadzenia kampanii marketingowej.

Na reklamowanie na urządzeniach mobilnych składają się:

 • Reklamy w aplikacjach mobilnych
 • Reklamy aplikacji w sklepach Google Play, App Store
 • kampanie z wykorzystaniem kodów QR – przeznaczonych do skanowania
 • działania w sieciach mobilnych – media społecznościowe
 • reklama w wyszukiwarkach internetowych i pozycjonowanie na urządzenia mobilne
 • reklamowanie poprzez powiadomienia web push na stronach WWW, nazywane także push ad lub web push advertising – ma formę małego komunikatu wyświetlającego się na górze lub w rogu ekranu
 • reklama display zorientowana na urządzenia mobilne w formie banerów internetowych

Reklamę mobilną warto powierzyć fachowcom

W związku z pełną gamą różnych typów reklamy mobilnej często trudno samodzielnie dobrać taką, która będzie najbardziej efektywna. Właśnie dlatego firmy korzystają w tym zakresie z fachowego wsparcia agencji reklamowych.

Pracownicy agencji takich jak PushAd mogą doradzić w doborze najlepszych rozwiązań marketingowych, a także mogą zająć się ich zaprojektowaniem oraz wdrożeniem. Dodatkowo, mogą nadzorować efekty kampanii.

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
  Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto