Pożyczka w banku, czy w firmie pożyczkowej – co wybrać?

  • Napisał 
Pożyczka w banku, czy w firmie pożyczkowej – co wybrać?

W przeciwieństwie do kredytów, które są dostępne wyłącznie w bankach, pożyczkę można uzyskać również w firmach pozabankowych. Które rozwiązanie w takim razie wybrać? Kiedy zdecydować się na pożyczkę w banku, a kiedy lepiej zaciągnąć ją w firmie pozabankowej? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Dla kogo pożyczka bankowa

Banki oferują nie tylko kredyty, ale również pożyczki, w stosunkowo do których niekiedy zamiennie używa się określenia „kredyty gotówkowe”. Niewątpliwą zaletą pożyczek bankowych jest korzystne oprocentowanie – znacznie niższe niż w przypadku pożyczek udzielanych w systemie pozabankowym. Korzystając z usług banku, można bez problemu znaleźć oferty z RRSO na poziomie kilkudziesięciu procent, podczas dla pożyczek pozbankowych wskaźnik ten wynosi kilkaset procent.

Kolejny plus pożyczek bankowych polega na możliwości otrzymania wysokich kwot. Jeżeli potrzebujesz dużych pieniędzy i posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, możesz wnioskować o pokaźną sumę z nadzieją, że Twoje oczekiwania zostaną spełnione. A co z wadami? Zacznijmy od tego, że procedury i formalności bankowe z reguły zajmują dużo czasu i są dość wymagające, dlatego jeśli chce się szybko uzyskać pieniądze, nie zawsze będzie to możliwe.

Poza tym banki dokładnie weryfikują każdego klienta, który chce skorzystać z ich usług. A zatem jeżeli nie dysponuje się stałymi, udokumentowanymi dochodami, przejście weryfikacji i uzyskanie wymaganej zdolności kredytowej może być wykluczone. Dlatego osoby z niskimi zarobkami lub pozbawione stałych dochodów mogą mieć problemy z otrzymaniem pożyczki w banku.

Kiedy pożyczka w firmie pozabankowej

Pożyczki oferowane w firmach pozabankowych są znacznie wyżej oprocentowane niż produkty bankowe. Różnice w kosztach pomiędzy samymi pożyczkami pozabankowymi są oczywiście bardzo duże, jednak prawie zawsze RRSO wynosi więcej niż 100%. Wysoki koszt to największa wada tego rodzaju pożyczek – inny ich minus to dostępność stosunkowo niewielkich kwot, które tylko niekiedy osiągają wartości pięciocyfrowe. Rozmaite oferty można znaleźć na stronie http://chcepozyczke.com.pl/.

Jeśli chodzi o zalety pożyczek pozabankowych, to należy zwrócić uwagę na szeroką dostępność. Firmy pożyczkowe są otwarte na każdego klienta z wyjątkiem osób, które widnieją w bazach dłużników ze względu na niepospłacane i przeterminowane zobowiązania finansowe. Poza tym procedury, formalności i weryfikacja są bardzo ograniczone, co jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na czasie i mogą długo zwlekać z pozyskaniem pożyczki. Dostęp do wielu aktualnych ofert daje ranking pożyczek na chcepozyczke.com.pl.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto