Drawsko Biega przyciągnęło prawie 300 uczestników

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

To już kolejna udana edycja sportowej imprezy rekreacyjnej organizowanej przez drawski ratusz. W tegorocznym wspólnym bieganiu wzięło udział prawie 300 biegaczy.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się na boisku Orlik w Parku Chopina. Tam po rejestracji uczestników rozpoczęła się rozgrzewka , którą prowadziła Justyna Kuzio w rytm muzyki Mariusza Rufkiewicza. Wszystkich powitała Małgorzat Piłatowska, która zaprosiła do wspólnego zdjęcia.

Trasa 4 km

Biegacze mieli do pokonania niespełna 4 kilometry. Szczególny rodzaj biegu bez ścigania, integracyjnie i z przystankami dla wolniejszych pozwolił wszystkim na ukończenie biegu. Byli wytrawni biegacze, dzieci, ojcowie i matki z wózkami oraz rowerzyści.

Trasa prowadziła ścieżką na stadion miejski a później na przystań wodowania kajaków. Trasę zabezpieczali strażnicy miejscy i strażacy z OSP wpierani przez cyklistów z PTTK.

Ognisko i medale

Ostatnim elementem wydarzenia było wręczenie medali i dyplomów. Dokonał tego Krzysztof Czerwiński, burmistrz Drawska Pomorskiego i Małgorzata Piłatowska z referatu promocji UM.

Każdy mógł odpocząć przy ognisku i zjeść kiełbaskę. Organizację biegu wsparł Zakład Usług Komunalnych.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto