Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Sokół z wielkim sercem przegrywa w Turowie

• Napisane przez  Grzegorz Karow

W wielką sobotę na stadionie w Turowie o godzinie 15.00 Sokół Suliszewo rozgrywał swój kolejny mecz ligowy w ramach XVIII Kolejki. Przeciwnikiem był miejscowy Mechanik, który jest zdecydowanym liderem w lidze. Mecz prowadziła trójka sędziowska: P. Basiejko - R. Rozmus, E. Basiejko.

Pierwsza połowa dla piłkarzy z Suliszewa była wielkim ułatwieniem ponieważ grali z wiatrem co pomagało w klarownych akcjach pod bramką Mechanika, lecz brakowało wykończenia. Gospodarze nie pokazali się z dobrej strony w pierwszej połowie, a odcięte boki pomocy jak i środek pola pokazywały jak defensywa wraz z całym zespołem Sokoła jest skupiona na tak ważnym meczu. Około 40 minuty gospodarze mogli zdobyć bramkę, lecz prostopadłe zagranie do napastnika uchwycił sędzia asystent i pokazał spalonego.

Druga odsłona tego spotkania, a zwłaszcza jej początek nie był szczęśliwy dla Suliszewa. Akcja prawą stroną boiska, dogranie do Ernesta Małeckiego i zawodnik Mechanika zdobywa bramkę na 1:0. Sokół starał się zyskać dominacje na boisku, nie potrafił jej udokumentować. Jedna z akcji, która mogła dać szansę na remis zostają jednak zmarnowana, ale zawodnicy walczyli dzielnie do końca pokazując się z dobrej strony w starciu z liderem.

Następny mecz już w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem będzie trzecia drużyna tabeli Hubertus Biały Bór.