Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Edukacyjna frajda dla najmłodszych „Pasy Bezpieczeństwa”

  • Napisane przez  st. sierż. Karolina Żych
Edukacyjna frajda dla najmłodszych „Pasy Bezpieczeństwa”

Dziś drawscy policjanci wraz z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców należącym do Mirosława Melnyczok prowadzili działania „Pasy Bezpieczeństwa”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych, a także egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

 Mimo licznych dowodów w postaci filmów, badań oraz doświadczeń, wielu kierowców z pasów bezpieczeństwa nie korzysta. Zdarza się także, że dzieci przewożone są nieprawidłowo.

Policjanci przypominali kierowcom o poprawnym zapinaniu pasów, montażu fotelików i bezpiecznym przewożeniu dzieci w samochodach. W działaniach wzięła udział duża grupa przedszkolaków oraz uczniów drawskiej szkoły podstawowej. Najmłodszym funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i za pomocą symulatora pasów bezpieczeństwa, każdy mógł się przekonać, jak zachowuje się jego ciało w trakcie gwałtownego hamowania i jak ważną rolę pełnią w tym czasie pasy bezpieczeństwa. Na koniec najmłodsi dostali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe sfinansowane przez UMiG Drawsko Pom.

Pamiętajmy, przed rozpoczęciem jazdy upewnijmy się, że pas dobrze przylega do naszego ciała, nie jest poskręcany, a jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika i nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia maluch wysunie się.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej