Marsz Środowiska dla Ojczyzny

  • Napisane przez  Alina Kasprzycka
Marsz Środowiska dla Ojczyzny

13 kwietnia br. przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Nadleśnictwa Drawsko  przeprowadzono akcję nasadzeń drzewek i krzewów w okolicy sołectwa Mielenko Drawskie w ramach projektu „Marsz Środowiska dla Ojczyzny”.

W akcji udział wzięli: wicestarosta Mariusz Nagórski, sołtys Mielenka Drawskiego Andrzej Szczechowiak, przedstawiciele: Nadleśnictwa Drawsko Krzysztof Kuczer i Grzegorz Stempień, Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jan Kubabski i Alina Kasprzycka. W spotkaniu uczestniczyli również: Prezes Polskiego Koła Pszczelarzy w Drawsku Pom. Marek Załuskowski, Towarzystwo Przyrodnicze nad Drawą Robert Kowalczyk, Koło Gospodyń Wiejskich Barbara Nagórska, Związek Emerytów i Rencistów w Mielenku Zofia Bartosiewicz, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy - Ośrodek Rehabilitacyjno-Kulturalny w Drawsku Pomorskim Joanna Orzepowska, Energa S.A. Tomasz Rynkiewicz, nauczyciel SP1 w Drawsku Pom.  Krzysztof Kruczek i wiele innych osób chętnych wspomóc akcję.

Spotkanie rozpoczęło się w Hydroświetlicy  Mielenko od  przywitania przybyłych gości przez wicestarostę Mariusza Nagórskiego i sołtysa Andrzeja Szczechowiaka. Następnie Marek Załuskowski wygłosił prelekcję na temat wpływu pszczół na środowisko, Krzysztof Kuczer mówił o projekcie „Bartnictwo – powrót pszczół do lasu”, a Krzysztof Kowalczyk wygłosił referat o niepotrzebnej wycince drzew.

Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu w czasie spotkania przeprowadził Konkurs Wiedzy
o Powiecie Drawskim.

Nasadzeń drzew takich jak: głóg, świerk, jabłoń, aronia świdośliwa dokonano wokół Hydroświetlicy Mielenko, boiska wiejskiego i Alei Dębowej w Mielenku, wokół boiska w Wolicznie i na osiedlu mieszkalnym w Olesznie.

Impreza zakończyła się integracyjnym spotkaniem przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto