Udane mistrzostwa Polski w trójboju siłowym

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Od 5 do 7 kwietnia w Siedlcach odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski federacji XPC w trójboju siłowym. Bardzo udany start w tych mistrzostwach zaliczyli zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo.
W sobotę na pomoście rywalizowali trójboiści wśród, których był reprezentant S.S.S. Rufian Karol Frąckowiak. Po wielu godzinach morderczej walki Karol uplasował się na czwartym miejscu w kategorii senior do 100 kg z wynikami (przysiad ze sztanga 260 kg , wyciskanie sztangi leżąc 155 kg, martwy ciąg 275 kg )
Dzień później odbywały się konkurencje pojedyncze: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg, w tych pojedynczych konkurencjach bardzo dobrze spisali się zawodnicy S.S.S. Rufian Jankowo. W kategorii senior do 100 kg Karol Frąckowiak zmotywowany swoim występem dzień wcześniej, w konkurencji przysiady ze sztangą Karol zalicza 280 kg i tym samym zdobył złoty medal, tytuł Mistrza Polski federacji XPC oraz ustanowił nowy rekord Polski. Po zliczeniu punktów Karol Frąckowiak dodatkowo zajął III miejsce w open w przysiadach.
W kolejnej konkurencji martwy ciąg Karol poszedł za ciosem i z ciężarem 275 kg ustanowił rekord Polski oraz zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski federacji XPC.

W Mistrzostwach Polski Federacji XPC zadebiutowali też bardzo młodzi reprezentanci S.S.S. Rufian Jankowo : Tomasz Doleżan i Mateusz Tyma, których do tych Mistrzostw przygotował znany zawodnik i trener Mateusz Rufkiewicz
Tomek Doleżan rywalizował w kategorii młodzik 13 -15 lat w wadze do 75 kg a Mateusz Tyma w kategorii młodzik 16 -17 lat w wadze 75 kg, obaj debiutanci spisali się koncertowo, lepszego debiutu na tak prestiżowych zawodach nie mogli sobie wymarzyć
Tomek w swojej kategorii wywalczył złoty medal i ustanowił nowy rekord Polski Federacji XPC w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc z wynikiem 82,5 kg.
Na tym jednak Tomek nie zaprzestał, w konkurencji martwy ciąg Tomek dźwignął sztangę ważącą 140 kg i zdobył w tym dniu drugi złoty medal oraz stanowił kolejny rekord Polski Federacji XPC w martwym ciągu
Nie gorzej poszło Mateuszowi Tyma, który w konkurencji przysiady ze sztangą uporał się z ciężarem 130 kg i tym samym zdobył złoty medal i ustanowił nowy rekord Polski Federacji XPC w swojej kategorii. Bardzo ambitny Mateusz jeszcze wystartował w konkurencji martwy ciąg i tak samo jak koledzy z teamu był w tym dniu nie do pobicia. Mateusz dźwignął sztangę ważącą 145 kg i zdobył złoty medal oraz ustanowił nowy rekord Polski Federacji XPC w martwym ciągu.
Wyjazd zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian na Mistrzostwa Polski Federacji XPC do Siedlc był możliwy dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Gminy Drawsko Pomorskie w ramach promocji gminy Drawsko Pomorskie po przez sport.