Finaliści konkursu „Bieg po indeks”

  • Napisane przez  Marta Kaczmarek
Wojciech Pindor, Zofia Hurka , Szymon Trojanowski (Politechnika Koszalińska) Wojciech Pindor, Zofia Hurka , Szymon Trojanowski (Politechnika Koszalińska)

W dniu 29. marca troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim brało udział w finale konkursu „Bieg po indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską w siedzibie uczelni w Koszalinie.

Ten fizyczno-matematyczno-informatyczny konkurs kierowany jest głównie do uczniów klas maturalnych. Wygrana w konkursie zapewnie otrzymanie indeksu na Politechnikę Koszalińską a także rocznego stypendium dla tych, którzy zdecydują się studiować na tej uczelni.

W tym roku do finału konkursu zakwalifikowało się aż troje kaliskich uczniów o ścisłych umysłach: Szymon Trojanowski z klasy 3b, Zofia Hurka z klasy 3b i Wojciech Pindor z klasy 2ti. W finale  rywalizowali  z niemal setką uczniów z całego województwa. Rozwiązywali pięć zadań z piętnastu do wyboru z dziedziny fizyki, matematyki i informatyki. Opiekunką uczniów jest nauczycielka fizyki Marta Kaczmarek.

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
    loading...
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto