Ciężki remis Sokoła Suliszewo z Pionierem Borne Sulinowo

• Napisane przez  DSI za Grzegorz Karow

W sobotę Sokół udał się do Bornego Sulinowa by tam rozegrać mecz XV kolejki. Poprzedni mecz rywale Sokoła przegrali w derbach z Orłem Łubowo 1:3 na wyjeździe.
Początek meczu był z lekką przewagą gospodarzy, którzy nacierali na bramkę Sokoła, ale świetnie dysponowana obrona zatrzymywała ataki Pioniera. Z biegiem czasu to Sokół nabierał wiatru w żagle i zagrażał bramce gości.
W pierwszej połowie mimo stworzenia kilku dobrych akcji piłkarzom z Sokoła nie udało się zdobyć bramki. Za to w jednej z akcji Marcin Jakubowski wykonywał rzut z autu na wysokości pola karnego. Rzut w angielskim stylu daleko w pole karne przeciwnika. Efektem tego padła samobójcza bramka. Po której Sokół przejął prowadzenie.

W drugiej połowie Pionier szybko odpowiedział i strzelił bramkę na 1:1. Najgroźniejsza akcja Sokoła to płaskie dośrodkowanie w pole karne. W końcówce spotkania nie zabrakło emocji, gdyż każda z drużyn chciała udowodnić i strzelić jedną bramkę więcej.
W następnej kolejce Sokół podejmie u siebie Orła Łubowo, który na wiosnę zgarnął pełną pule 6 punktów.