Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wernisaż wystawy Romualda Wiśniewskiego. Wystawę możesz zobaczyć do 20 kwietnia 2019

  • Napisał 
Wernisaż wystawy Romualda Wiśniewskiego. Wystawę możesz zobaczyć do 20 kwietnia 2019

W galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim 30 marca powitano Romualda Wiśniewskiego, artystę rzeźbiarza, którego obecne zainteresowania koncentrują się na rzeźbieniu w brązie, glinie lub wosku. Artysta ukończył Wydział Rzeźby na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Posiada własną pracownię rzeźbiarską specjalizującą się w wykonywaniu odlewów metodą na wosk tracony, dzięki czemu tworzy pomniki, rzeźby, tablice i statuetki w brązie.

Artysta podczas wernisażu opowiadał, iż będąc już w wieku dziecięcym oddawał się pewnym działaniom artystycznym. Wówczas w zasięgu Jego zainteresowań była broń biała (kusze, miecze, szable). W latach późniejszych porzucił wykuwanie broni i zajął się odlewami. Od 2017 r. naucza warsztatu w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Eysymonta w Gryficach oraz prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w swej pracowni.

Obserwując dzieła Romualda Wiśniewskiego zaprezentowane w galerii w Kaliszu Pomorskim można postawić śmiałą tezę, iż Artysta inspiruje się pięknem ludzkiego ciała, które oddaje w najmniejszym szczególe. Wszystkie swe prace Artysta dzieli na cykle, które wciąż rozwija nie nakładając jednak na siebie obowiązku rozwoju konkretnego cyklu. Wśród prac Artysty zauważyć można także pewną dosadność w wymowie dzieła artystycznego. Znajduje to swe odbicie w interpretacji danej pracy, kiedy to można odkryć nie tylko co Artysta chciał wyrazić poprzez daną pracę, ale i Jego intencje, a nawet poglądy.

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 20 kwietnia 2019 r. Zapraszamy.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej