Julia Pilipiec będzie reprezentować województwo w konkursie organizowanym przez PKW

  • Napisane przez  Ewa Kilian
zdjęcie: Robert Żołynia zdjęcie: Robert Żołynia

Julia Pilipiec, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa znalazła się pośród 70. najlepszych w Polsce, jest jedną z dwojga uczniów, którzy będą reprezentowali województwo zachodniopomorskie w kolejnym etapie konkursu "Wybieram wybory", organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.
3. edycja konkursu, którego szkolny etap odbył się 26 lutego, ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, a także propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Adresatami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zgłosiło się 7158 uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, w tym dwie uczennice naszej szkoły.

Etap szkolny konkursu, polegający na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań i przyporządkowanych im trzech propozycji odpowiedzi, ukończyło 6543 uczniów. Teraz zadaniem uczestników zakwalifikowanych do drugiego, wojewódzkiego etapu konkursu "Wybieram Wybory" będzie napisanie pracy na jeden z trzech tematów: „System proporcjonalny a system większościowy - wady i zalety”, „Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym”, „Wybory do Parlamentu Europejskiego - organizacja i przebieg.”

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto