IX Bieg Charytatywny im. chor. Kazimierza Masiowskiego

  • Napisane przez  Rundorfina
IX Bieg Charytatywny im. chor. Kazimierza Masiowskiego

W niedzielne przedpołudnie 10 marca 2019r. w Czaplineckim parku przy ulicy Wałeckiej odbyła się dziewiąta edycja biegu z okazji obchodów 74. Rocznicy Powrotu Polskości na Pomorze.
W tym roku wraz z gminą Czaplinek w organizację zaangażowała grupa biegowa „Rundorfina”, która nadała temu wydarzeniowi dodatkowo charakter charytatywny. Udział w biegu był płatny i wszystkie wpłaty od uczestników zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane w naszej gminie. Zmieniona forma, bo zaadresowana dla biegaczy pełnoletnich z całego kraju oraz miłośników Nordic Walking, którzy mogli zmagać się na wymagającej przełajowej trasie liczącej 5km. Dla nieco młodszych biegaczy (15, 16 i 17 latków) był przygotowany równie wymagający odcinek 1200m.
Wszystkich uczestników ogółem było 166 z czego 48 to mieszkańcy Czaplinka. Bardzo się cieszymy tak liczną frekwencją u naszych mieszkańców.
W biegu młodzieżowym wzięło udział 7 osób, gdzie wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Stanisław Koclejda z Czaplinka z czasem 00:04:39.22, wśród kobiet pierwsza była również mieszkanka Czaplinka Martyna Oleszkiewicz z czasem 00:05:26.49.
W biegu głównym wzięło udział 132 biegaczy, który jako pierwszy wśród mężczyzn ukończył także mieszkaniec Czaplinka Andrzej Kuśmider z czasem 00:17:51.23. Natomiast wśród kobiet jako pierwsza uplasowała się mieszkanka Milejowa Gabriela Trzepacz z czasem 00:22:13.97


Do marszu nordic walking przystąpiło 27 uczestników, w którym na pierwszym miejscu zameldowali się: wśród mężczyzn Piotr Brzozowski mieszkaniec Sławna z czasem 00:33:12.65, wśród kobiet mieszkanka Czaplinka Zyta Jurczyszyn z czasem 00:38:29.39.
Dla nagrodzonych puchary wręczył zastępca burmistrza Czaplinka Jarosław Tarnowski oraz prezes Grupy Biegowej Rundorfina Piotr Tylman.
Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom, gratulujemy też wszystkim uczestnikom którzy pokonali tą niełatwą trasę. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tego wydarzenia. Ogromne podziękowania dla sponsorów, wszystkich służb porządkowych i medycznych oraz dla wspaniałych wolontariuszy.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto