Podróżnik Mariusz Kurc o swojej pasji opowiadał podopiecznym placówki w Bobrowie

  • Napisane przez  Monika Sokolik
Podróżnik Mariusz Kurc o swojej pasji opowiadał podopiecznym placówki w Bobrowie

Zespół Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie odwiedził Mariusz Kurc - podróżnik i filmowiec, który w swoim dotychczasowym życiu przemierzył z kamerą 102 kraje.

Podróżuje on zwykle autostopem, bo twierdzi, że to doskonały sposób na doświadczanie świata. Zabiera ze sobą absolutne minimum - malutki plecak z kilkoma rzeczami, niewiele pieniędzy i oczywiście kamerę.

Tym razem nasz gość zabrał nas do Afryki zachodniej oraz Azji, pokazując  warunki życia tamtejszych mieszkańców, a także przybliżył trudy własnych podróży. Mariusz Kurc to człowiek doświadczony życiem. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, religioznawcą, filozofem i pedagogiem, natomiast jego pracą, a jednocześnie pasją jest odwiedzanie szkół, zakładów poprawczych, wychowawczych i karnych, domów dziecka oraz takich placówek jak nasza i inspirowanie młodych ludzi do poszukiwania własnych dróg życiowych, dbałości o własne zdrowie tak fizyczne, jak i psychiczne.

Robi to poprzez żywe słowo, przeplatające się z filmem wyświetlanym na dużym ekranie. Dzięki wieloletniej praktyce posiadł umiejętność przyciągania uwagi słuchaczy, co właśnie pokazał na dwóch spotkaniach w naszej Placówce – w Bobrowie
i w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Spotkania te zostały dofinansowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto