Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Przedszkolaki z „Bajkolandii” ratownikami

  • Napisane przez  Karol Kalina
Przedszkolaki z „Bajkolandii” ratownikami

26 marca w miejskim Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim zawitali ratownicy z grupy Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną.

To już kolejne spotkanie z najmłodszymi dziećmi z Kalisza Pomorskiego, które mogły nauczyć się jak ratować ludzkie życie. Podczas szkolenia przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy, po czym wraz członkami grupy medycznej odpowiednio przyporządkowały przygotowane wcześniej obrazki przez Joannę Stateczną, wychowawczynię kaliskiej placówki.

Dzieci nauczyły się, jak ułożyć prawidłowo w pozycji bocznej bezpiecznej osobę nieprzytomną oraz na manekinach wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową. Po maluchach, przyszedł czas na dzieci ze starszej grupy. Starszaki także wykonywały ćwiczenia na osobach nieprzytomnych oddychających, jak również tych, które straciły oddech. Po ćwiczeniach dzieci sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę, której głównym hasłem, było słowo POMOC.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej