IV powiatowy konkurs matematyczno-językowy ,,Z MATEMATYKĄ DO EUROPY’’

  • Napisane przez  ZSP
IV powiatowy konkurs matematyczno-językowy ,,Z MATEMATYKĄ DO EUROPY’’

1 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się IV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY ,,Z MATEMATYKĄ DO EUROPY’’. Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne  powiatu drawskiego.

Z zadaniami matematycznymi w  języku angielskim zmagało się 40 uczniów w drużynach dwuosobowych. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu o czym świadczy fakt, iż z roku na rok zwiększa się liczba jego uczestników.  Walka była bardzo zacięta a poziom mocno wyrównany.

Celem konkursu byłorozwijanie zainteresowań matematycznych i lingwistycznych u uczniów,  wyszukiwanie talentów, wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie, stworzenie możliwości szlachetnej rywalizacji uczniów najzdolniejszych,  popularyzacja i promowanie matematyki wśród uczniów, integracja młodzieży ze szkół powiatu drawskiego.

I miejsce w kategorii klas pierwszych zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Wojciech Pindor i Kacper Ankiewicz, II miejsce Paulina Polewczak i Tomasz Ważny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, natomiast III miejsce zdobyli uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim Norbert Dembek i Jakub Nowakowski.

W kategorii klas drugich  I miejsce Dominika Warec i Zofia Burzyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, II miejsce Maciej Czarnecki i Artur Jankowski uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Czaplinku ,III miejsce Julia Kołodziejczyk i Michał Łepek uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

W kategorii klas trzecich I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu Oliwia Bartnik i Michał Surzyn, II miejsce Weronika Mazur i Adrian Głogowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, III miejsce Jakub Łepek i Paweł Klimczak  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Koordynatorem konkursu jest Mariola Puchalska nauczyciel matematyki , natomiast o część lingwistyczną konkursu zadbałaLidia Bernad-Raby nauczyciel języka angielskiego.

Podziękowania za przygotowanie młodzieży do udziału w IV Powiatowym Konkursie Matematyczno-Językowym kierujemy do Katarzyny Kuźniewicz nauczyciel matematyki w ZSP Drawsko Pomorskie,Joanny Skurczyńskiej nauczyciel matematyki -ZSP Drawsko Pomorskie,Danuty Stempień nauczyciel matematyki- ZSP Kalisz Pomorski,Andrzej Pokrzywnicki nauczyciel matematyki- ZSP Czaplinek, Katarzyna Witek nauczyciel-ZSP Kalisz Pomorski,Bogusław Bosiacki  ZSP Złocieniec, pani Irena Bosiacka nauczyciel matematyki –ZSP Złocieniec.

Ogromne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa  w Drawsku Pomorskim i Nadleśniczego Zbigniewa Łukomskiego za kolejne wsparcie finansowe naszego konkursu.

Podziękowania kierujemy również doIwony Kucharskiej dyrektor naszego zespołu za wspieranie takich akcji.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto