Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rajd Baja Drawsko rozpoczął się

  • Napisane przez  Inf. Baja Drawsko
Start w Kaliszu Pomorskim. Fot. Adam Cygan Start w Kaliszu Pomorskim. Fot. Adam Cygan

Baja Drawsko rozpoczęta! W piątek 4 kwietnia w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość startu honorowego rajdu Baja Drawsko, który stanowi 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Puchar Polski w Rajdach Baja - nowo powołany cykl dla zawodników startujących na motocyklach, quadach i pojazdach UTV. Na starcie Baja Drawsko pojawiło się ponad 70 załóg.

Ceremonia startu odbyła się w centrum Kalisza Pomorskiego przy zabytkowym Pałacu Wedlów. Gościem honorowym startu był Krzysztof Hołowczyc. Po starcie honorowym zawodnicy udali się na pierwszy odcinek specjalny zlokalizowany w pobliżu Drawska Pomorskiego. Na tym zaledwie kilkukilometrowym odcinku zawodnicy uzyskali już pierwsze czasy w Baja Drawsko. Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik w BMW GPR Seria 1 uzyskali najlepszy czas w ramach rozgrywanych RMPST 2014. Ze stratą dwóch sekund do liderów finiszowali Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko. Trzecie miejsce uzyskał Łukasz Komornicki i Ernest Górecki startujący Chevroletem S10 G1 Racing (strata 9 sekund)

W „generalce” Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych prowadzą po prologu Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski, załoga z Drawska Pomorskiego, którzy uzyskali przewagę o 15. sek. Nad załogą Matkowski / Odojewska. Najszybszymi zawodnikami Pucharu Polski w rajdach baja byli Sebastian Kałużny (moto) i Zbigniew Zych (quady 4x2).

W piątkowy wieczór w Biurze Rajdu w Drawsku Pomorskim odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczył Michał Hypki – Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego, Marcin Fiejdasz – Dyrektor Rajdu oraz Andrzej Chmielecki Przewodniczący Zespołu Sędziów Sportowych. W czasie konferencji pasowej dokonano również wyboru pozycji do sobotniej części rajdu.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej