Zdobili papier metodą iris folding

  • Napisane przez  Edyta Jędrzejewska
Zdobili papier metodą iris folding

W ubiegłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie zostali zapoznani z ciekawą metodą zdobienia papieru - iris folding. Technika iris folding pochodzi z Holandii i polega na kreatywnym wykorzystaniu ścinków papieru w tworzeniu kartek tematycznych, obrazów.

Pojedyncze paski papieru nakleja się według spiralnego schematu, tworząc wzór przesłony aparatu fotograficznego. Wygląda to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest wyjątkowo proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Najlepiej zestawiać ze sobą kilka kolorów papieru, wtedy efekt staje się ciekawszy. Dodatkową zaletą tej metody, szczególnie ważnej podczas pracy z młodzieżą, jest utrwalenie wiadomości z matematyki i plastyki.

Stosowanie na zajęciach opisanej powyżej metody pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej. Zachęca ona do podejmowania czynności plastycznych wszystkie dzieci, bez względu na ich indywidualne uzdolnienia i predyspozycje artystyczne. Technika ta nie ogranicza inicjatywy wychowanków, zapewnia bezwarunkowe osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto