Allegro rusza z nowym portalem dedykowanym oponom

  • Napisał 
Allegro rusza z nowym portalem dedykowanym oponom

Allegro to ogromna baza ofert, w której można znaleźć dla siebie dosłownie wszystko. Szybkie dotarcie do interesującej nas kategorii ofert jest bardzo ważne. Do tego w przypadku opon często potrzebujemy dodatkowych informacji, które pomogą nam w dokonaniu wyboru.

Naprzeciw tym potrzebom powstaje dział allegro.pl/opony

Serwis ten powinien przypaść do gustu szczególnie osobom, które są niezorientowane w procedurze wyboru opon. Szczególnie przydatne dla nich będą poradniki, z których można się dowiedzieć dla przykładu kiedy wymienić opony zimowe na letnie. Nie ustrzeżono się natomiast błędów okresu niemowlęcego. Gdy chcemy zobaczyć więcej polecanych artykułów branżowych otrzymamy błąd 404. Tu spodziewalibyśmy się dużej ilości informacji np. dotyczących prawidłowego doboru opon.

Allegro rusza z nowym portalem dedykowanym oponom

Fajną rzeczą, na której skupiło się Allegro jest podział opon na kategorie aut. Możemy wybrać opony do osobówek, SUVów i wielu innych, łącznie z pojazdami rolniczymi i budowlanymi. Nie zapominano o standardowych filtrach dostępnych w serwisie głównym Allegro czyli np. wybór sezony, szerokość, makra, profil czy średnica.

Dział opon Allegro to nie tylko opony

W tym dziale szybko oprócz opon możemy na podobnych zasadach odnaleźć felgi, całe koła, akcesoria i to co nas zaciekawiło „SŁOWNIK POJĘĆ”. Okazuje się, że po wejściu otrzymujemy doskonałe kompendium wiedzy o oponach. Nawet krótkie zapoznanie się pozwoli niezorientowanemu użytkownikowi auta otrzymać podstawową wiedzę o oponach.

Fajną funkcją serwisu są „Zamienniki opon”

Ta niezbyt mocno wyeksponowana funkcjonalność okazuje się bardzo interesująca. Zamienniki opon to dokładny system doboru odpowiednich zamienników dla opon do naszego auta. I nie chodzi tu o zamiennik w postaci odnalezienia w serwisie oferty opony innej firmy o tych samych parametrach. Są to podane możliwości zamiany na oponę o innych parametrach ale zgodną ze specyfikacją względem opony wzorcowej, czyli homologowanej do pojazdu. Allegro przygotowało aż dwie metody doboru zamienników.

Allegro rusza z nowym portalem dedykowanym oponom

Czego można byłoby jeszcze oczekiwać w takim serwisie ?

Chyba marzeniem byłoby móc w wyszukiwarce podać dane podstawowe posiadanego auta, do którego szukamy opon i po kliknięciu otrzymać wyniki w postaci zgodnych opon z naszym autem wraz z wyjaśnieniem jakie opony pasują. Warto pomyśleć o takiej funkcjonalności choćby w przypadku najpopularniejszych marek pojazdów.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto