Rozrywka na trzech kółkach

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Wycieczki rowerowe czas zacząć. Podopieczni Stowarzyszenia „Radość z Życia” otrzymali nowe, trzykołowe rowery, które pomogą im w rehabilitacji i pozwolą aktywnie spędzać czas.

Pięć rowerów rehabilitacyjnych zostało przekazanych przez Fundację Eco Textil, 30 stycznia 2019 roku. Jest ona jedyną organizacją w Polsce, która od około 5 lat prowadzi program „Rower dla Niepełnosprawnego”, w ramach którego bezpłatnie obdarowuje dzieci i młodzież niepełnosprawną w trójkołowe pojazdy. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób z dysfunkcją mięśniową oraz dla dzieci z porażeniem mózgowym. Rower  trójkołowy to wyjątkowe narzędzie, które z powodzeniem jest wykorzystywane w terapii zajęciowej i codziennej rehabilitacji ruchowej. Wpływa korzystnie na sprawność i utrzymanie w dobrej kondycji układu mięśniowo-kostnego oraz poprawia krążenie, pracę serca i układ oddechowy.

Rozrywka na trzech kółkach

Rowery trójkołowe, którymi zostali obdarowani podopieczni Stowarzyszenia, okazały się fantastycznym prezentem, pomagającym  im nie tylko w rehabilitacji, ale także zachęcającym do aktywnego spędzania czasu.  To połączenie przyjemności z pożytecznym. Ćwiczenia na świeżym powietrzu i rowerowe wycieczki, na które każdy będzie mógł sobie pozwolić, ponieważ rower jest specjalnie przystosowany dla osób z niepełnosprawnością i z zaburzeniami ruchu. Sprzęt zapewnia bezpieczną jazdę oraz stabilizację, a dodatkowo nisko zawieszona rama, ułatwia swobodne wsiadanie i zsiadanie. Jedną z jego zalet jest również to, że trzeba nieustannie pedałować by móc jechać, co gwarantuje intensywną rehabilitację.

Podopieczni Stowarzyszenia testują już otrzymane rowery. Czekają one również dla wszystkich tych, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Rowery można wypożyczyć bezpłatnie w Stowarzyszeniu, a później pozostaje tylko cieszyć się rowerową przejażdżką.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto