Akcja zawodników z KP Drawsko przyniosła niesamowity efekt

  • Napisał 
Fot. Paweł Wolański Fot. Paweł Wolański

Większość klubów sportowych grających ligowo (szczególnie tych małych i średnich) bez zaangażowania środków samorządowych - finansowych i majątkowych przestałaby istnieć. Tak jest w całej w całej Polsce i tak jest u nas.

Dlatego zawodnicy z Klubu Piłkarskiego Drawsko Pomorskie postanowili zadziałać sami aby zmienić to podejście. Wyszedł bardzo fajny projekt, za który trzeba ich pochwalić.

Inicjatywa - "Gramy w jednej drużynie - wspieramy Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie"

Akcja zawodników z KP Drawsko przyniosła niesamowity efekt

W projekt zaangażował się cały zespół KP.  Zaczęło się od zawodników klubu. Łukasz Włodek zawodnik przekazał na licytację przegląd pieca gazowego przez firmę której jest właścicielem, Wojciech Witoń zrobił ciasto, a Mateusz Wesołowski zaoferował na licytację wspólny trening siłowy. Za promocję projektu zabrał się Tomasz Walkiewicz. Odniosło to sukces, a na poczet stowarzyszenia wpłynęły pierwsze środki. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w aukcjach.

Tomek wystąpił do wielu firm i osób z prośbą czy nie chciałyby spróbować pomóc w ten sposób. Poza promocją i czystą pomocą jest to także doskonały sposób na badanie rynku.  Chętnych było wielu. Na fb pojawiły się licytacje biletów na wydarzenia, planów treningowych, wypraw kajakowych, szkoleń udzielania pomocy, ubezpieczeń, kolacji w restauracjach, czy ogromnego torta. Takich różnorodnych propozycji było dziesiątki, licytacje kilkudniowe przynosiły środki a internauci z sympatii do klubu lub zwyczajnie zainteresowani produktem/usługą licytowali.

Akcja zawodników z KP Drawsko przyniosła niesamowity efekt

Ja nie chcąc być standardowy – nie przeznaczyłem reklamy na stronie. Tym razem zaoferowałem przygotowanie fotografii na potrzeby firm. Nie każdy jest w stanie przygotować materiał fotograficzny do publikacji w Internecie, prospekcie, ulotce, wizytówce, Google Map czy na własną stronę internetową lub Facebook.  Taka oferta spodobała się internautom, którzy prowadzą działalność gospodarczą, a zwycięzca przekazał na klub 150 zł.

Grosze dzielą ich od zebrania 10 000 zł

Akcja zawodników z KP Drawsko przyniosła niesamowity efekt

Na początku chcieliśmy kupić jedynie piłki i myśleliśmy o 2000 zł, ale po 6 dniach na koncie mieliśmy 5000 zł a teraz  grosze dzielą nas od 10 000 zł – zachwycony informuje Tomasz - za uzbierane pieniądze kupimy: piłki, torby sportowe, dresy reprezentacyjne, komplety treningowe oraz koszulki POLO dla kadry liczącej 20 osób.  

Drużyna jest wdzięczna

Akcja zawodników z KP Drawsko przyniosła niesamowity efekt

Chcemy odwiedzić każdą osobę, która  wsparła nasz projekt i podziękować jej osobiście! Mamy również nadzieję, że spotkamy się na naszych meczach – dodaje Tomek

Zdjęcia dzięki Pawłowi Wolańskiemu, który także wspiera klub.

Akcja zawodników z KP Drawsko przyniosła niesamowity efekt

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto