Kolędowali mali i duzi

  • Napisał 
Kolędowali mali i duzi

W sobotę 26 stycznia w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się IV Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał jego główny organizator Starosta Drawski Stanisław Cybula. Powiat Drawski ma przeglądzie reprezentowany był  również przez  Etatowego Członka Zarządu Waldemara Włodarczyka oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Barbarę Głowacką.

Przegląd jest wydarzeniem,  które na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integrację pomiędzy różnymi instytucjami działającymi
w placówkach oświatowych i kulturalnych powiatu drawskiego.

Do rywalizacji w tegorocznym przeglądzie stanęło 25 wykonawców, w tym soliści, duety, a także zespoły, którzy wykonali po jednej kolędzie lub pastorałce oraz 2 zespoły z przedstawieniami jasełkowymi

Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwało jury powołane przez organizatora w składzie: ks. Wiesław Hnatejko - Przewodniczący komisji, Małgorzata Michalczyk oraz Renata Żołądkiewicz - członkowie.   Jak przyznali członkowie jury  zaprezentowany poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki i komisja miała niełatwe zadanie, aby wybrać laureatów.

Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach: I miejsce w kategorii Przedszkola jury przyznało Zespołowi „Słoneczka” z Przedszkola w Dębsku, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe 0-3 - Ninie Meszka, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe 4-8 - Karinie Malinowskiej. I miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne jury przyznało Małgorzacie Kwiateckiej. I miejsce w kategorii Grupy Środowiskowe  „Zespołowi Kameralnemu Dorośli” natomiast I miejsce w kategorii Widowisko Jasełkowe lub Kolędnicze jury przyznało - Zespołowi „Słoneczka”. Nagrody finansowe laureatom ufundował  Starosta Drawski. 

Niespodzianką dla tegorocznych uczestników przeglądu było przyznanie dodatkowych nagród finansowych, które ufundował właściciel Zakładu Usług Transportowo-Sprzętowych i Robót Drogowych - Czesław Bieć.

I tak po naradzie jury postanowiło przyznać je następującym wykonawcom: w kategorii Przedszkola nagrodę otrzymał Zespół „Wesoła Gromada”, w  kategorii Szkoły Podstawowe 0-3 nagrodę otrzymali:  Maja Werner oraz Zuzia Czerwińska, w kategorii Szkoły Podstawowe 4-8 - Olaf Karbowiak oraz Nadia Miazga, w kategorii Grupy Środowiskowe - Zespół „Sela” oraz „My Emeryci i Violki”,
a w kategorii Widowisko Jasełkowe lub Kolędnicze jury uhonorowało  Sołectwo Biały Zdrój.

Starosta Drawski Stanisław Cybula pogratulował wszystkim uczestnikom przeglądu wysokiego poziomu wykonywanych prezentacji, oraz podziękował za spotkanie pełne wrażeń i wzruszeń. Serdecznie podziękował wszystkim osobom, dzięki którym zorganizowany został tegoroczny przegląd.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto