Intermarche Drawsko


Druga edycja konkursu ODKRYJ SWÓJ POMNIK PRZYRODY odbędzie się w 5 gminach

  • Napisał 
Grafika: Adam Cygan Grafika: Adam Cygan

Rok temu gmina Drawsko Pomorskie wpadła na pomysł organizacji konkursu „Odkryj swój pomnik przyrody”. Udział w tym niecodziennym konkursie był znakomitą okazją do tego by wraz z rodziną wyruszyć na wędrówkę celem odszukania ciekawych, pod względem przyrodniczym „perełek”.

Jego pierwsza edycja przyczyniła się do podjęcia prac zmierzających do prawnej ochrony siedmiu obiektów przyrodniczych, w tym dwóch alei drzew (na terenie gminy Drawsko Pomorskie – red. DSI) informuje dr inż. Radosław Głuchowski, przewodniczący komisji konkursowej, a zarazem kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska drawskiego urzędu.

W 2019 do zorganizowania takich samych konkursów zostały zaproszone inne gminy naszego powiatu.

Efektem tego organizatorami oprócz Drawska Pomorskiego stały się samorządy z Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Wierzchowa i Złocieńca.

Podobnie jak w ubiegłym roku patronat nad tym konkursem objął Drawieński Park Narodowy oraz Polskie Towarzystwo Dendrologiczne. Partnerem jest oddział PTTK w Drawsku Pomorskim a DSI podjęło się Patronatu Medialnego.

Na stronach urzędów Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Wierzchowa i Złocieńca możecie zapoznać się z regulaminem i materiałami dotyczącymi konkursu.

Druga edycja konkursu ODKRYJ SWÓJ POMNIK PRZYRODY odbędzie się w 5 gminach
Podobne plakaty pojawią się w gminach. Grafika Adam Cygan
Strony poszczególnych konkursów:
 
 
 
 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto