Intermarche Drawsko


Strzeż się tlenku węgla - projekt montażu czujników tlenku węgla

  • Napisane przez  Michał Walkiewicz
Strzeż się tlenku węgla - projekt montażu czujników tlenku węgla

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Żarek, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, MGOPSu, Grupy Medycznej Drawsko, Firmy Polo Market i Bartosza Kowalczyka zrealizowany został na terenie Gminy Drawsko Pomorskie projekt o nazwie "Strzeż się tlenku węgla".
Każda z instytucji miała swoje określone zadanie. MGOPS stworzył listę osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Bartosz Kowalczyk zaprojektował ulotki i plakaty ostrzegające o szkodliwości czadu i informujące o sposobach postępowania na wypadek narażenia na tą substancję. Strażacy i Policjanci z Drawska Pomorskiego oraz członkowie Stowarzyszenia Żarek i Grupy Medycznej Drawsko jeździli pod adresy osób z listy i w ich mieszkaniach montowali czujniki tlenku węgla. Polo Market dofinansował całą akcję.


W sumie do bezpośrednich beneficjentów projektu trafiło ponad 20 detektorów czadu. "

Zwykle organizatorzy happeningi podczas których mieszkańcy mogą przyjść i pozyskać taki czujnik bezpłatnie. Tym razem pomyśleliśmy o osobach, które takiej możliwości nie mają z powodu chorób czy z racji wieku" - podsumowują akcję członkowie Stowarzyszenia Żarek

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto