Zobacz fotorelację z kaliskiej szopki bożonarodzeniowej

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
Zobacz fotorelację z kaliskiej szopki bożonarodzeniowej

Oryginalny scenariusz, kabaretowe scenki z życia wzięte, barwne stroje, piękny śpiew i oprawa muzyczna – a to wszystko w wykonaniu mieszkańców Kalisza Pomorskiego, którzy w gorącym okresie przedświątecznym znaleźli wolne chwile i postanowili skorzystać z zaproszenia Ireny Chołuj i włączyć się w przygotowanie „Szopki bożonarodzeniowej”, która została zaprezentowana 22 grudnia 2018 r. na scenie Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Szopka rozpoczęła się rodzinną rozmową małżonków, którzy przygotowywali się do wspólnego kolędowania, ale jak to w życiu bywa wiele codziennych rozmów, a także wydarzeń politycznych jest podłożem waśni, niezadowolenia, które czasem nie powinny mieć miejsca, a ich przyczyny są czasem tak śmieszne i absurdalne, że nic dziwnego, że potrafią rozbawić do łez i powstaje na ich temat wiele żartobliwych dowcipów, co jednym słowem można nazwać przysłowiową „szopką” . Takie też wesołe historie i zabawne scenki pokazali nasi kaliscy artyści: Irena Chołuj, Anna i Michał Kędzierscy, Anna Witczak, Anna Bogdańska, Bronisław Drozd, Michał Heppner i Wojciech Janicki.

W szopce bożonarodzeniowej nie zabrakło jednak głównego tematu, czyli historii narodzin Jezusa oraz wspólnego kolędowania, które wprowadziło wszystkich w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój. Szopka zakończyła się pięknymi życzeniami świąteczno-noworocznymi, do których – dziękując za występ – przyłączyli się również: Stanisław Samek -Z-ca Burmistrza Kalisza Pomorskiego oraz Aneta Olszacka – Z-ca Dyrektora Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Publiczność nagrodziła występujących ogromnymi brawami.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto