Chłopcy z Wierzchowa złotymi medalistami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Dziewczynki na miejscach 5-8

 • Napisane przez  Piotr Augusyniak
Chłopcy z Wierzchowa złotymi medalistami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Dziewczynki na miejscach 5-8

Wierzchowo. 13 i 17 grudnia w hali widowiskowo – sportowej w Wierzchowie rozegrano Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju z udziałem gospodarzy, czyli drużyny Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Szkoły Joanna Skraba-Śliwka oraz Tomasz Suchoński pełniący obowiązki zastępcy Wójta Gminy Wierzchowo.

Przypomnijmy, że udział w tej imprezie dziewczęta zapewniły sobie po wygraniu eliminacji regionalnych. Udział wzięło oprócz SP Wierzchowo jeszcze siedem szkół: SP Trzebiatów, SP Sianów, SP Malechowo, SP Dębno, SP Suchań, SP Widuchowa, SP Goleniów. Tradycyjnie drużyny rozlosowano do grup A i B, po czym rozpoczęto rozgrywki grupowe systemem „ każdy z każdym”, aby wyłonić półfinalistów, czyli dwa pierwsze zespoły  z każdej grupy. W półfinałach pierwsza drużyna grupy A zmierzyła się z drugą drużyną grupy B, a pierwsza drużyna grupy B z drugą drużyną grupy A. Drużyny, które odpadły znalazły się na miejscach 5-8.

Poniżej prezentujemy podział na grupy i wyniki wszystkich meczów:

Grupa A:

 • SP TRZEBIATÓW – SP MALECHOWO 0:3
 • SP GOLENIÓW – SP WIERZCHOWO  0:1
 • SP MALECHOWO – SP WIERZCHOWO 2:1
 • SP TRZEBIATÓW – SP GOLENIÓW 9:2
 • SP GOLENIÓW – SP MALECHOWO 3:2
 • SP WIERZCHOWO- SP TRZEBIATÓW 1:2

Tabela:

 1. Malechowo 6 pkt 7:4  - awans do półfinałów
 2. Trzebiatów 6 pkt 11:6 – awans do półfinałów
 3. Wierzchowo 3 pkt 3:4 – miejsce  5-8
 4. Goleniów 3 pkt 5:12 – miejsce 5-8

Grupa B: 

 • DĘBNO – SUCHAŃ     0:3
 • SIANÓW – WIDUCHOWA  1:0
 • SUCHAŃ – WIDUCHOWA 0:3
 • DĘBNO- SIANÓW 2:1
 • SIANÓW – SUCHAŃ 0:5
 • WIDUCHOWA – DĘBNO 1:1

Tabela:

 1. Suchań 6 pkt 8:3  - awans do półfinałów
 2. Widuchowa 4 pkt 4:2  - awans do półfinałów
 3. Dębno 4 pkt 3:5  - miejsce 5-8
 4. Sianów 3 pkt 2:7 – miejsce 5-8

PÓŁFINAŁY:

 1. SP MALECHOWO – SP WIDUCHOWA 4:0
 2. SP TRZEBIATÓW – SP SUCHAŃ 6:2

MECZ O III MIEJSCE:

 • SP WIDUCHOWA – SP SUCHAŃ 3:1

MECZ O I MIEJSCE:

 • SP TRZEBIATÓW – SP MALECHOWO  1:0

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

 1. SP TRZEBIATÓW
 2. SP MALECHOWO
 3. SP WIDUCHOWA
 4. SP SUCHAŃ
 5. 5-8: SP WIERZCHOWO, SP SIANÓW, SP DĘBNO, SP GOLENIÓW

Skład drużyny SP Wierzchowo: Karolina Kołowska- Sara Brzoza, Ada Fedro, Ewa Fedro- Natalia Kuca, Małgorzata Hrycaj, Kinga Hrycaj, Maja Darłak,Emilia Rapiej

Trener Piotr Augustyniak:” Trudno to wszystko wytłumaczyć. Wydawało się,że drużyna jest dobrze przygotowana do zdobycia złotego medalu, tym bardziej,że już w tym sezonie spotykaliśmy się kilka razy z Trzebiatowem notując korzystne wyniki. Czegoś zabrakło. Według mnie tym razem uleciał gdzieś ten fantastyczny duch drużyny, który wielokrotnie niósł ją do zwycięstw w trudnych bojach. Dla prawie wszystkich zawodniczek to była ostatnia szansa na zdobycie medalu w takim turnieju w barwach Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Wierzę, że uda im się w nowych szkołach, bo unihokej, to jest kapitał, który nasi uczniowie wnoszą do nowych szkół. Miło nam, że Pan Prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Marcin Kuduk dobrze czuje się w naszej miejscowości, szkole i z zaciekawieniem obserwował rozgrywki do końca, aby w obecności Pani Dyrektor Joanny Skraby- Śliwka oraz Pana Wicedyrektora  Mariusza Mogi uświetnić uroczystość zakończenia meczów o miejsce trzecie i pierwsze.”

17 grudnia: Do Wierzchowa zjechali również mistrzowie i wicemistrzowie pozostałych regionów: SP Malechowo, SP Sianów, SP Dębno, SP Gryfice, SP Drzonowo, SP Banie oraz SP Bierzwnik (wicemistrz regionu, w którym udział brała SP Wierzchowo).

W półfinałach pierwsza drużyna grupy A zmierzyła się z drugą drużyną grupy B, a pierwsza drużyna grupy B z drugą drużyną grupy A. Drużyny, które odpadły znalazły się na miejscach 5-8.

Poniżej prezentujemy podział na grupy i wyniki wszystkich meczów:

        A    B

 1. SP MALECHOWO 1. SP WIERZCHOWO
 2. SP DĘBNO 2. SP BANIE
 3. SP GRYFICE 3. SP BIERZWNIK
 4. SP SIANÓW 4. SP DRZONOWO

Mecze eliminacyjne grupowe:

 • Malechowo – Sianów 0:1
 • Wierzchowo – Drzonowo 9:0
 • Dębno – Gryfice 1:4
 • Banie – Bierzwnik 1:3
 • Sianów – Gryfice 0:2
 • Drzonowo – Bierzwnik 0:3
 • Malechowo – Dębno 3:0
 • Wierzchowo – Banie 3:1
 • Dębno – Sianów 3:1
 • Banie – Drzonowo 6:1
 • Gryfice- Malechowo 3:0
 • Bierzwnik – Wierzchowo 1:2

TABELA GRUPY A:

 1. Gryfice 9 pkt 9:1 – awans do półfinału
 2. Malechowo 3 pkt 3:4 – awans do półfinału
 3. Dębno 3 pkt 4:8
 4. Sianów 3 pkt 2:5

TABELA GRUPY B:

 1. Wierzchowo 9 pkt 14:2 – awans do półfinału
 2. Bierzwnik 6 pkt 7:3 – awans do półfinału
 3. Banie 3 pkt 10:5
 4. Drzonowo 0 pkt 1:18

PÓŁFINALY:

 • Gryfice – Bierzwnik 1:5
 • Wierzchowo- Malechowo 5:0

MECZ O III MIEJSCE:

 • Gryfice – Malechowo 2:2 rzuty karne 2:0

FINAŁ:

 • Wierzchowo- Bierzwnik 3:1

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

 1. WIERZCHOWO
 2. BIERZWNIK
 3. GRYFICE
 4. MALECHOWO
 5. 5 -8: BANIE, SIANÓW, DRZONOWO, DĘBNO

Skład drużyny SP Wierzchowo: Olaf Reszta, Kamil Kiwała – Mateusz Żegiestowski, Patryk Andrzejkiewicz, Hubert Wyborski, Antoni Darłak – Jakub Darłak, Konrad Iłowski- Filip Bodnar, Konrad Stefan, Miłosz Śliwczyński, Kewin Siciarek, Tomasz Zachaczewski, Sebastian Kaczor.

Trener drużyny Piotr Augustyniak: „Po niespodziance jaką sprawiły nam nasze dziewczęta w swoich finałach (miejsce 5-8), które rozegrano w 13 grudnia z niepokojem oczekiwałem finałów chłopców. Według mnie drużyna została przygotowana bardzo dobrze,ale zawsze pozostaje niepewność, co zawodnicy będą mieli w swoich głowach w tym dniu. Okazało się, że nie tylko w głowach, ale głównie w sercach mieli ogromną chęć i wolę wygrania tego turnieju. Dla tych chłopców był to ostatni dzwonek, żeby wygrać starą „ Gimnazjadę”, bo tak kiedyś nazywały się te rozgrywki, ponieważ dwóch z nich kończy edukację jeszcze jako gimnazjaliści a trzech kolejnych jako uczniowie klasy ósmej. Brawa należą się za wiarę w systematyczną pracę, mimo,że dwa lata z rzędu odpadli z rozgrywek regionalnych . Kilku zawodników małej wiary a dokładnie sześciu nie dotrwało do pięknego momentu wzniesienia pucharu zwycięzców w  górę. Nasza drużyna była bardzo dobrze zbilansowana, ponieważ z tych złotych chłopaków dziewięciu zostaje na następny rok szkolny i będzie miało szansę obronić ten wymarzony i upragniony złoty medal. W turnieju zagraliśmy bardzo dobrze i już pierwszy mecz przyniósł naszym kibicom radość z oglądania dziewięciu goli strzelonych naszemu przeciwnikowi z SP Drzonowo. W drugim meczu chwilowa kontuzja bardzo dobrze i pewnie grającego w obronie Mateusza Żegiestowskiego ewidentnie rozproszyła koncentrację naszej drużyny, która i tak pokonała SP Banie 3:1. Trzeci grupowy mecz był bardzo twardy i wyrównany, ostatecznie wygrany przez nas 2:1 z SP Bierzwnik. W półfinale chłopcy pokonali 5:0 drużynę z SP Malechowo, a w finale ponownie pokonaliśmy SP Bierzwnik, tym razem 3:1. Na koniec turnieju taka mała symbolika, ponieważ medale dwóm ostatnim gimnazjalistom w drużynie zawieszał na szyi obecny wicedyrektor SP Wierzchowo, do niedawna dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wierzchowie, Pan Mariusz Moga. W turnieju uczestniczyło około 100 zawodników oraz 10 trenerów. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie ufundował wszystkim zawodnikom obiady, które ze smakiem skonsumowali w naszej szkolnej stołówce. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak dużej imprezy”

Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Wierzchowo w ramach zadania „ Unihokej polubisz-świata nie zgubisz”

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto