Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Skórka Wiktoria zdobyła złoty medal w 15. edycji Pucharu Polski w Karate Kyokushin

  • Napisane przez  Rafał Zdyr

Skórka Wiktoria zdobyła złoty medal w 15. edycji Pucharu Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Karate Kyokushin, który odbył się w miniony weekend w Szczecinku.
W imprezie, w ramach której odbył się także 25. Puchar Polski Seniorów, wzięło udział prawie pół tysiąca zawodników z 76 klubów. Drawski Klub Karate Kyokushin MUKS OYAMA reprezentowała sześcioosobowa ekipa zawodników oraz dwóch sędziów( sensei Karol Korczyński , sensei Andrzej Tylka).

Wiktoria Skórka startując w konkurencji kata juniorów młodszych pokonała 38 rywalek. Po pierwszej turze nasza zawodniczka uplasowała się na 5 pozycji na osiem zawodniczek wchodzących do tury finałowej. Po perfekcyjnym wykonaniu drugiego układu otrzymała najwyższe noty w drugiej turze pokonując swoje rywalki i zdobywając  puchar za pierwsze miejsce w kategorii juniorek młodszych.

Spośród pozostałych zawodników naszego klubu najlepszy start odnotowała Martyna Liszewska, która w konkurencji kumite młodziczek -50 kg wygrała swoje dwie walki, a pojedynku o wejście do strefy medalowej  musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki z Jasła. W ostatecznym podsumowaniu zajęła miejsce między 5-8.

Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin

Puchar Polski w Karate Kyokushin, który odbył się w Szczecinku był największą tego rodzaju imprezą sportowa organizowana w tym roku pod patronatem Polskiego Związku Karate.

Zarząd klubu gratuluje Wiktorii zdobycia tak znaczącego trofeum jakim jest Puchar Polski  natomiast pozostałym zawodnikom życzymy sukcesów w kolejnych turniejach. Wyjazd i udział w Pucharze Polski w Karate Kyokushin sfinansowany był ze środków Urzędu Miasta i Gminy Drawsko Pom. , a także środków własnych klubu MUKS OYAMA.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej