Intermarche Drawsko


Praktyczny wymiar informatyki

  • Napisane przez  Aleksandra Jurasz-Kozieł
Uczniowie klasy IIIb LO w WAŁCZU. Fot. Aleksandra Jurasz-Kozieł Uczniowie klasy IIIb LO w WAŁCZU. Fot. Aleksandra Jurasz-Kozieł

05 grudnia uczniowie klasy III b LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu wzięli udział w konferencji „Praktyczny wymiar informatyki -  cyberbezpieczeństwo, programowanie, produkcja” zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu.

Konferencja była podzielona na dwie części. Pierwsza z nich – teoretyczna odbyła się w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Sportu. Wykłady prowadzone były przez osoby uważane za autorytety w branży IT, a poruszane przez prelegentów tematy takie jak „Cyberbezpieczeństwo”, „Wyzwania w branży Automotive” czy wykorzystanie branży IT w wojsku na współczesnym polu walki wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Druga – praktyczna  część konferencji  odbyła się w laboratoriach PWSZ w Wałczu. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. symulację ataku na sieć czy przechwytywanie obrazu i dźwięku. Udział w konferencji uświadomił młodzieży jak bardzo cybertechnologia wpływa obecnie na każdą dziedzinę naszego życia.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto