W kościele w Gudowie została odrestaurowana zabytkowa ambona.

  • Napisał 
Fot. Parafia Suliszewo Fot. Parafia Suliszewo

Kościół św. Barbary w Gudowie od kilku dni może się chwalić odrestaurowaną amboną. Ko kolejny etap prac konserwatorskich w tym kościele który podlega parafii p.w. Chrystusa Króla w Suliszewie i jest prowadzony przez księdza proboszcza Dariusza Kwaśnego.

Prace konserwatorskie prowadziła pracownia Konserwacja Zabytków Fausek Art Marcin Fausek. Na to działanie parafia pozyskała środki od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie w wysokości 8 tys. zł. Drugą połowę zebrali mieszkańcy i przekazali darczyńcy. Całość działania zamknęła się w kwocie 16 000 zł.

W kościele w Gudowie została odrestaurowana zabytkowa ambona.

Kościół filialny pw. św. Barbary z XVII w. jest budowlą murowaną, wzniesioną z kamieni polnych, otynkowaną. W XIX w. gruntownie przebudowany, z doda­niem neogotyckich elementów. Drewniana wieża posiada trzykondygnacyjny hełm cebulasto-namiotowy. Obiekt zabytkowy – nr rej. 222 z 15.01.1960 r. Od kilku lat trwają intensywne prace nad stanem tego kościoła. Został wyremontowany dach, sklepienie, ołtarz, elewacja wewnętrzna, ławki, podłogi i została zabezpieczona wieża kościelna. W kościele zamontowano również nagłośnienie, a kościół został ubezpieczony od ognia i innych żywiołów.

W kościele w Gudowie została odrestaurowana zabytkowa ambona.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto