Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie brązowymi medalistkami Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju

  • Napisane przez  Piotr Augustyniak
Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie brązowymi medalistkami Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju

Mrzeżyno. Sukcesem zakończył się udział reprezentantek Szkoły Podstawowej w Wierzchowie w Wojewódzkich Finałach Igrzysk Dzieci w unihokeju, które odbyły się w nadmorskim Mrzeżynie w dniu 6 grudnia 2018 roku. Był to bardzo trudny turniej dla naszej drużyny, ale uczciwie trzeba powiedzieć, że na własne życzenie. Na początku wyjaśnijmy zasady turnieju finałowego, do którego awans uzyskały dwie najlepsze drużyny ze swoich regionów, w sumie osiem zespołów. Drużyny te w drodze losowania zostają podzielone na dwie grupy, po cztery zespoły. Mecze toczą się w grupach systemem „Każdy z każdym”. Po meczach grupowych, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów turnieju, gdzie obowiązuje następujący klucz: 1 A -2 B i 1 B – 2 A. Zwycięzcy grają o złoty medal i pierwsze miejsce, przegrani grają o brązowy medal. Zespoły, które odpadają po meczach grupowych zajmują miejsca 5-8.

Poniżej prezentujemy wyniki naszych zawodniczek, z krótkim opisem:

SP Wierzchowo – SP Lejkowo 3:3

Kluczowy mecz w naszej grupie. Mimo niezłej gry tylko remis. Zaczęło się bardzo źle, bo od prowadzenia Lejkowa 1-0. W miarę szybko wierzchowianki wyrównują na 1-1 i wychodzą na prowadzenie 2-1. Ambitne dziewczęta z Lejkowa doprowadzają do remisu 2-2, jednak nasze dziewczynki po pięknej akcji odzyskują prowadzenie 3-2. W ostatnich sekundach meczu popełniamy błąd, który wykorzystują przeciwniczki i doprowadzają do stanu 3-3. Zbyt mało czasu było na odwrócenie losów tego meczu i nasza sytuacja trochę się skomplikowała. Najgorsze było to,że zespół zupełnie posypał się w przerwie pod względem mentalnym.

SP Wierzchowo- SP Goleniów 1:4

Fatalny mecz w naszym wykonaniu. Dziewczynom nie wychodziło po prostu nic, a najgorsze,że strach związał im ręce i wyłączył myślenie. Przy czasie gry 3x6 minut ciężko ogarnąć drużynę. Wynik stawiał nas w prawie beznadziejnej sytuacji i dopiero teraz zawodniczki przekonały się jak bardzo było szkoda, tego remisu w pierwszym meczu. Dalsza część turnieju zależała już nie tylko od nas, ale głównie od …..zawodniczek z Goleniowa, które miały przed sobą jeszcze mecz z Lejkowem. Nam była potrzebna ich wygrana i to najlepiej różnicą 4 goli. Trener i zawodniczki podeszły do meczu po sportowemu i wygrały 3:0, co oznaczało,że Wierzchowo musi w następnym meczu wygrać różnicą dwóch goli, żeby awansować do półfinałów turnieju.

SP Wierzchowo – SP Szczecinek 3:1

Zawodniczki przystąpiły bardzo zmobilizowane do tego spotkania, ale już na początku meczu straciły gola. Nieprawdopodobne! Teraz ,żeby awansować musiały zdobyć trzy gole i dokonały tego! Drużyna weszła w swój rytm gry i rozstrzelała przeciwnika. Był to jednak bardzo ciężki mecz emocjonalnie dla zawodniczek, niemniej odrodził się „Duch Drużyny” i to było najważniejsze zwycięstwo.

Półfinał: SP Wierzchowo- SP Trzebiatów 1:2

Ten mecz był jak delicje. Naprawdę świetny mecz w wykonaniu obydwu drużyn, które bardzo dobrze się znają i w naszym województwie mają smaczek meczu derbowego. Mimo porażki 1-2, dziewczęta schodziły z podniesioną głową. Przegrywały 2-0, zmniejszyły wynik na 2-1 dla Trzebiatowa, ale stworzyły kapitalne widowisko, któremu przyglądał się Prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Marcin Kuduk. Drużyna z Trzebiatowa, jako gospodarz była faworytem całego turnieju, ale potrafiły się nasze dziewczyny spiąć i zagrać super mecz.

Mecz o III miejsce: SP Wierzchowo – SP Kozielice 3:1

Po 15 minutowej przerwie dziewczęta zagrały o brązowy medal Igrzysk. Grały bardzo ładnie, pewnie i spokojnie. Realizowały założenia taktyczne, co przełożyło się na prowadzenie w meczu 3:0. W końcówce dziewczęta z Kozielic zdobyły honorowego gola, ale nie starczyło im czasu na podjęcie walki o następne. A w naszych szeregach nastąpiła radość z medalu i głęboki oddech, bo emocji było zbyt wiele w tym turnieju.

Finał : SP Trzebiatów – SP Goleniów 2:1

Kolejność końcowa: 1. SP Trzebiatów 2. SP Goleniów 3. SP Wierzchowo 4. SP Kozielice

Skład drużyny: Oliwia Barć- Martyna Kowalska, Agata Fedro, Maja Trela- Roksana Gołąb, Kinga Mazur- Natalia Beńko, Oliwia Wojtko, Klaudia Liszko, Zuzanna Górska, Amelia Borowczyk

Trener Piotr Augustyniak:” nasza drużyna była bardzo dobrze przygotowana do turnieju, jedynym mankamentem była wielkość boiska w Mrzeżynie, ponieważ jest znacznie większe od naszego i tego się obawiałem. Niepotrzebnie po pierwszym meczu wkradła się nerwowość w nasze szeregi, ale poniekąd sam jestem temu winien, bo zgubiło mnie dążenie do perfekcji w grze, co przyniosło odwrotny skutek. Jestem dumny, że moje zawodniczki pokazały charakter i cieszę się bardzo z tego medalu. Jest to nasz trzeci brązowy medal w tych rozgrywkach (2014,2015). Wcześniej nasze drużyny zdobywały złoto (2004,2006,2010,2016), pamiętajmy jednak,że po reformie oświaty wcześniej nazywały się te zawody Igrzyskami Młodzieży Szkolnej ( dzisiaj jest to zarezerwowane dla klas VII-III gimnazjum), a teraz Igrzyskami Dzieci, ale to wciąż ta sama kategoria. Pracuję ze wspaniałą grupą dziewczynek, które zrealizowały cel na ten rok oraz uzyskały prawo udziału w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci, które odbędą się w Elblągu. Była to nasza pierwsza medalowa szansa, a przed nami jeszcze dwie: 13.12 zagrają dziewczęta z klas VII-III gimnazjum, a 17.12. chłopcy również z klas VII-III gimnazjum. Obydwa turnieje finałowe odbędą się w Wierzchowie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto