O cyberbezpieczeństwie w Wałczu

  • Napisane przez  SP
O cyberbezpieczeństwie w Wałczu

Dwie klasy maturalne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawców Karola Kaliny i Sebastiana Statecznego wzięły udział w konferencji pod nazwą „Praktyczny wymiar informatyki – cyberbezpieczeństwo, programowanie, produkcja, zastosowanie IT na współczesnym polu walki”.

Konferencja odbyła się 28 listopada 2018 r., a zorganizowała ją Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu, uczelnia blisko współpracująca z kaliską szkołą.

Konferencja została podzielona na dwie części, teoretyczną i praktyczną. W pierwszej wykładowcy PWSZ oraz żołnierze mający na co dzień styczność z programowaniem i praktycznym zastosowaniami IT przybliżyli młodzieży wiele ciekawych tematów, np. „Cyberbezpieczeństwo w XXI wieku” czy „Zastosowanie technologii IT na współczesnym polu walki”. 

Po interesujących prelekcjach w Centralnym Ośrodku Sportu uczniowie wraz z opiekunami pojechali do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, gdzie brali udział w zajęciach praktycznych, w ćwiczeniach w pracowniach, a także mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w laboratoriach. Zobaczyli jak wygląda atak na sieć komputerową czy przechwytywanie obrazów i dźwięków w wirtualnej rzeczywistości.

Wizyta na uczelni była również okazją do zapoznania się z ofertą studiów, jaką oferuje PWSZ w Wałczu na nowy rok akademicki 2019/2020.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto