Malutka Lilianna z Drawska Pomorskiego może umrzeć bez naszej pomocy. Ma 14 miesięcy

  • Napisał 
Liliannka. Liliannka.

W środę skontaktowała się z nami Ciocia 14-miesięcznej dziewczynki – Lilianny – mieszkanki Drawska Pomorskiego, u której zdiagnozowano 5 cm guza mózgu położonego w okolicach szyszynki i blaszki czworaczej.

Dziewczynka przebywała w Szpitalu Zdroje w Szczecinie. Była po zabiegu wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej, aby odprowadzić gromadzący się płyn mózgowo-rdzeniowy.

Lekarze dali jej kilka miesięcy

Ciocia dziewczynki na prośbę jej mamy szukała ratunku, ponieważ neurochirurdzy nie chcieli podjąć się przeprowadzenia nie tylko operacji usunięcia guza, ale nawet biopsji w celu postawienia diagnozy histopatologicznej i dostosowania leczenia onkologicznego do rodzaju guza. Lilianna miała zostać wczoraj odesłana na oddział onkologii i rozpocząć chemioterapię bez postawionej diagnozy (rozpoznania guza). Jednocześnie lekarze mówili o kilku miesiącach życia i paliatywnym charakterze tego leczenia.

Rodzina rozpoczęła walkę i konsultacje

Rodzina wysłała rezonans do doktora Cinalli, który w ciągu kilku godzin odpowiedział, że wykonanie biopsji jest obowiązkowe i nie można dobrać właściwego leczenia bez biopsji i badania histopatologicznego. Potwierdzili to również włoscy onkolodzy – Dr Quaglietta i Dr Capasso. Zaoferowali,  że mogą podjąć się leczenia Lilianny.

Dziewczynka leci do Włoch

Po tej informacji Rodzice nie zgodzili się na podawanie chemii „na oko”. Aktualnie Dziewczynka czeka na wyrobienie dowodu osobistego, jak tylko będzie do odbioru, razem z Rodzicami leci do Włoch.

Wstępny plan leczenia wyceniony jest na 8.860 euro.

Wstępny plan leczenia: biopsja+ rozpoznanie histopatologiczne + w zależności od rodzaju guza:

  • chemioterapia + operacja,
  • próba całkowitego usunięcia guza

To dopiero początek walki.Koszty mogą wzrosnąć w zależności od przebiegu leczenia, możliwych skutków ubocznych itd. Ponadto Rodzice potrzebują pieniędzy na przelot oraz wyżywienie na miejscu. Szpital zapewnił bezpłatny nocleg dla taty Lilianny (mama może być z dzieckiem 24h/dobę w szpitalu). W porównaniu do często milionowych wycen, z którymi spotykamy się w innych krajach, koszty leczenia Lilianny nie są wygórowane, jednak i tak przekraczają możliwości Rodziny.

Uruchomiona zbiórka

Już teraz jednak prosimy Was o wsparcie – przelewy na konto Fundacji Imienia Szymona Szczepańskiego 

  • 10 1090 2590 0000 0001 3472 3990 z dopiskiem: „Lilianna Mbadiwe”.

PRZELEWY ZAGRANICZNE:

  • Fundacja Imienia Szymona Szczepańskiego
  • IBAN:   PL10109025900000000134723990
  • SWIFT: WBKPPLPP
  • w tytule przelewu: „Lilianna Mbadiwe”

W imieniu Rodziców z góry dziękujemy Wam za wsparcie!

Drawscy wolontariusze uruchomili FB, w którym będą informować o tym co się dzieje z małą mieszkanką Drawska Pomorskiego. 

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto